Cibona nakon užasne druge četvrtine izgubila od Mornara

ABA League 4. ožu 201822:54 > 22:55
ABA, Zadar/Zdravko Kucetin

U utakmici lišenoj rezultatskog značaja, crnogorski Mornar uzeo je bodove u Draženovoj dvorani rezultatom 82:79...

aba-liga.com

Utakmica je, blago rečeno, imala čudan tijek. Cibona je prvu četvrtinu dobila sa 28:15. Ali je odgovor Mornara bio još jači. Barani su drugu dionicu igrali kao u transu. Dominirali su u svim elementima igre, dobili ovo razdoblje s 31:6 i time riješili pitanje pobjednika.

Izabranici Mihaila Pavićevića su u nastavku odigrali dobro u obrani, kontrolirali događaje na parketu i može se reći relativno mirno stigli do pobjede nad Cibonom, iako rezultat možda sugerira drukčije. Relativno mirno, jer je Cibona 20 sekundi prije kraja smanjila na 75:77, ali su Nidam i Vranješ s linije slobodnih bacanja osigurali pobjedu.

Prevagu Mornaru donijeli su Ross s 25, Vranješ (14) i Nidam (12), dok su kod Cibone najefikasniji bili Žorić s 29 te Ratkovica i Rozić sa po 12 koševa.

Ovaj trijumf će mnogo značiti Baranima u psihološkom smislu pred susrete s Oostendeom u osmini finala FIBA Europa kupa.

Cibona je kolo prije kraja osnovnog dijela ABA lige na 9. mjestu i ne može više napredovati, dok je Mornar osigurao doigravanje.