Cedevita u gostima svladala MZT

ABA League 3. ožu 201820:36 > 20:37
KK Cedevita

U 21. kolu ABA lige Cedevita je u Skoplju pobijedila MZT 85:64 i tako upisala svoju 16. pobjedu u ABA ligi u tekućoj sezoni.

KK Cedevita

U utakmkici u Skoplju bez Tonija Katića i Andrije Stipanovića, Vitamini su došli do pobjede.

Nakon 10 minuta igre Zagrepčani su vodili 15:13, a onda su krenuli u seriju dvica i trica,s 10-2 serijom su otvorili drugu četvrtinu a prvo poluvrijeme naposljetku je završeno s 41:31 za Cedevitu

Na 4:19 min. do kraja treće četvrtine Darko Sokolov pogodio je dva slobodna bacanja i domaćine doveo na -5 (46:51), no Cherry je nakon toga zabio dvije trice za vodstvo svoje momčadi 57:46.

U posljednjih 10 minuta prvaci Hrvatske su ušli s vodstvom 57:48 bilo je jasno da će MZT teško preokrenuti.

U dresu Cedevite Cherry je upisao 20 poena (FG2 4/5, FG3 4/7), dva skoka, dvije ukradene lopte i četiri asistencije, Roko Ukić ubilježio je 15 poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Na strani domaćina Radosav Spasojević upisao je 13 poena i šest skokova, Jure Lalić je ubilježio 12 poena i devet skokova, a Damjan Stojanovski 10 poena, sedam skokova i šest asistencija.