Musa za SK: Cedevita može osvojiti ABA ligu

ABA League 1. ožu 201811:05 > 11:05
ABA/Cedevita/Marin Susic

Košarkaš Cedevite Džanan Musa izjavio je kako njegov tim poštuje Crvenu zvezdu i Budućnost, ali da se nada naslovu u regionalnoj ligi.

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je zlatnu medalju na kadetskom prvenstvu Europe 2015. godine. Džanan Musa, MVP prvenstva i najbolji strijelac smotre najboljih reprezentacija Starog kontinenta, te njegovi suigrači dočekani su kao heroji.

Godinu dana ranije momak koji je rođen u Bihaću je odlučio prihvatiti ponudu i karijeru nastaviti u Cedeviti. Iako najmlađi u ekipi brzo je dobio priliku, postao lider i jedan od najzaslužnijih za trofeje koje je klub iz Zagreba osvojio u prvenstvu i Kupu Hrvatske. Sada slijede novi okršaji u playoffu ABA lige, a protivnici su dobro poznati Zvezda,Budućnost…

“To je realno. Jako se dobro poznajemo, puno puta smo igrali tijekom sezone. Odlučit će nijanse. S moje točke gledišta imamo za nijansu bolju ekipu i vjerujem da ćemo igrati u finalu”, rekao je za Sportkluba Džanan Musa i nastavio:

“U posljednje vrijeme u centru pažnje su Zvezda i Budućnost. Mi smo nekako bačeni u drugi plan. Da li možemo osvojiti ABA ligu? Naravno da možemo. Očekujem najbolja izdanja da pokažemo kada to bude i najpotrebnije u samoj završnici sezone. Cijenimo Zvezdu, cijenimo Budućnost, ali možemo do trona.”

Pored obaveza u Cedeviti, Džanan Musa je jedan od lidera reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je slobodno se može reći jedno od najvećih iznenađenja u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. U konkurenciji s Francuskom, Rusijom i Belgijom, BiH ima skor 2-2, isto kao i Rusija. Prva je Francuska sa skorom 4-0, Belgija ima 0-4.

Podsećanja radi Bosna i Hercegovina je do prve runde kvalifikacija morala igrati pretkvalifikacije u kojima je uspjela stiči do cilja u konkurenciji sa Švedskom, Armenijom i Slovačkom.

“Malo je bilo onih koji su vjerovali da sreprezentacija Bosne i Hercegovine može izboriti plasman u prvu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Sada poslije pobjeda nad Rusijom i Belgijom, nalazimo se na pragu plasmana u drugu rundu kvalifikacija. Mislim da smo ostvarenim rezultatima nadmašili očekivanja, ostvarili pravo malo čudo”, naglasio je Musa.

Budućnost i Cedevita su ove sezone igrali pet puta. U međusobnom skoru vodi Budućnost sa 3-2.