Cedevita uz veliku borbu do slavlja u Baru

ABA League 10. velj 201822:44 > 22:55
Marin Sušić / KK Cedevita

Cedevita je ostvarila 14. pobjedu u ABA ligi, slavili su na gostovanju u Baru rezultatom 94:89.

Košarkaši Cedevite ostavili su razočarenje europskim ispadanjem iza sebe, okrenuli se ABA ligi.

Zagrebačka momčad ostvarila je vrijednu pobjedu na gostovanju kod Mornara u Baru, momčadi koja je četvrta na ljestvici i koja iza sebe ove sezone već ima nekoliko vrijednih pobjeda.

Cedevita je na poluvremenu vodila 53:39 čime su zaključili taj uvodni period u odličnom izdanju. No, igra Zagrepčana pala je u nastavku, domaćin se vratio na minus pet (86:81), ipak nakon trice Filipa Krušlina, Cedevita je osigurala mirnu završnicu. Will Cherry i Chris Johnson ubacili su po 16 poena za Cedevitu, Luković je ubacio 22 za domaćina.

Na ljestvici ABA lige, nakon nepunog 20. kola vodi Crvena Zvezda s omjerom 16-3, Cedevita drži drugu poziciju s 14-6, Budućnost je treća s 15-4, dok Mornar zaokružuje prvu četvorku s omjerom 12-8.