Cibona nakon produžetka pala protiv FMP-a

ABA League 28. sij 201821:05 > 21:17
ABA league, FMP

Beogradski klub slavio je u 18. kolu ABA lige protiv Cibone u Zagrebu rezultatom 85:84 nakon produžetka.

aba-liga.com

Utakmica u Draženovom domu bila je prilično izjednačena sve do treće četvrtine kada su Cibosi prvi uspjeli doći do osjetnije prednosti serijom 9:0. Cibona je početkom sljedećeg razdoblja vodila i s 11 razlike, ali se FMP vratio serijom 13:2 pa je utakmica bila opet u egalu u poslednje tri minute.

U penal-završnici Aleksa Radanov je propustio donijeti pobjedu klubu iz Železnika jer je 10 sekundi prije kraja bio polovično uspješan sa slobodnih bacanja. Cibonin Branislav Ratkovica tada gubi loptu u posljednjem napadu, a šut za pobjedu srpskog kluba promašio je Nemanja Nenadić.

U produžetku je Cibona opet prva napravila prednost koju je FMP morao hvatati. U posljednje četiri minute produžetka Vukovi su dali samo jedan koš pa su Panteri to iskoristili za preokret, a ključni udarac zadao je 11 sekundi prije kraja Stefan Pot, polaganjem kojim je svom sastavu donio pola koša prednosti. Marko Tomas je promašio šut za pobjedu Cibone četiri sekunde prije kraja.

Luka Žorić zabio je nevjerojatnih 31 koš, Ratkovica je dodao 16, ali to nije bilo dovoljno. Kod gostiju Filip Čović je postigao 18 uz devet asistencija, a Stefan Pot je dodao 10.

U drugom susretu večeri, u crnogorskom derbiju, Mornar je pobijedio vodeću momčad lige Budućnost rezultatom 87:81 u učvrstio 4. mjesto upravo ispred FMP-a. Cibona je osma.