Mega poslije drame pala u Draženovom domu

ABA League 18. pro 201720:06 > 20:07
ABA/Cibona/Goran Stanzi/PIXSELL

Košarkaši Cibone pobijedili su Mega Leks rezultatom 95:93, u posljednoj utakmici 12. kola ABA lige.

KK Crvena zvezda

Susret je odlučen u neizvesnoj završnici – devet sekundi prije kraja presudila je izgubljena lopta Mušidija prvi vodstvu Cibone 93:90. Gosti su sjajno započeli utakmicu, sredinom prve četvrtine imala su 13 koševa viška – 19:6.

Ipak, Mega je olako dopustila domaćinu da se vrati, pa je već na kraju prve četvrtine bilo samo 23:24 za goste.

Cibona je u trećoj dionici preuzela vodstvo koje je početkom poslednje iznosilo +14, ali sada se Mega vratila i napravila posljednju minutu vrlo neizvjesnom.

Melvin Cleveland je predvodio pobjednika sa 20 koševa i 4 skoka, a 16 poena dodao je Novačić. Kostja Mušidi ubacio je 26 uz 3 skoka u sastavu Mege, a Vlatko Čančar je dodao 23 uz 5 skokova.

To je osmi poraz srpske ekipe koja je pretposljednja na ljestvici, dok je Cibona ostvarila petu pobedu i sada je osma u poretku ABA lige.