ABA: Cibona opet izgubila

ABA League 19. stu 201719:19 > 19:21
Igokea/Nenad Vuruna

U susretu 9. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju u Laktašima izgubila od Igokee 57-63 upisavši šesti poraz.

ABA/Cibona/Goran Stanzi/PIXSELL

Cibona je povela 8-2, međutim domaćin je ubrzo okrenuo rezultat i na kraju prve četvrtine je imao tri koševa viška (15-12). U drugoj dionici Igokea je vodila 13 koševa viška (32-19), a u trećoj je imala 11 koševa prednosti (41-30). Međutim, Cibona je velikim preokretom tri i pol minute prije kraja utakmice stigla do vodstva 53-51. Nažalost, ‘vukovi’ nisu uspjeli zadržati prednost. Igokea je uzvratila serijom 7-0 i do kraja utakmice više nije ispuštala prednost. Na koncu je bilo 63-57.

Kod domaćina su najefikasniji bili Nikola Jevtović i Vuk Radivojević sa po 12 koševa, dok su Cibonu predvodili Luka Žorić sa 21 košem, Josip Bilinovac s devet, te Jahmar Young i Domagoj Bošnjak sa po sedam koševa.

Cibona sada ima tri pobjede i šest poraza. Na vrhu ljestvice je Cedevita sa šest pobjeda i tri poraza.