Cedevita poražena u Podgorici

ABA League 12. stu 201721:12 > 21:13
KK Cedevita

Košarkaši Cedevite doživjeli su treći poraz u ABA ligi, bolja je bila vodeća Budućnost 66:60.

Loš tjedan Cedevite nastavio se novim porazom, ovoga puta u ABA ligi.

Nakon što su poraženi u europskom nastupu u Francuskoj, Cedevita je pala i u Podgorici kod vodeće momčadi ABA lige, Budućnosti.

Dvoboj je bio izjednačen cijelu utakmicu, Cedevita je u nekoliko navrata vodila minimalnom prednošću. Domaći najveću prednost stvaraju pet minuta prije kraja (57:48), no Zagrepčani se vraćaju na poen zaostatka (60:59) ulaskom u posljednju minutu utakmice. Međutim, do kraja će postići još tek jedno slobodno bacanje, a Budućnost je povezala šest poena odjurivši do sedme pobjede u osam utakmica.

Nismo odigrali loše, no ponovile su nam se određene taktičke pogreške, kao i previše promašenih otvorenih šuteva,” izjavio je trener Cedevite, Jure Zdovc.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Gordić sa 13 poena, po 11 su dodali Gibson i Barović, Cedevitu je predvodio Krušlin s 15 koševa, 11 je ubacio Nichols. Cedevita ima pet pobjeda uz tri poraza.