Cibona slavila u Skopju, Zadar poražen u Beogradu

ABA League 23. lis 201723:00 > 23:09
Ante Baranić

Cibona je ostvarila treću pobjedu u ABA ligi, dok je Zadar ostao prikovan za posljednje mjesto sa samo jednom pobjedom u pet utakmica.

Cibona je u Skopju došla do pobjede nakon vrlo teške i neizvjesne utakmice, a ključni igrači ponovno su bili veterani Luka Žorić i Marko Tomas.

Žorić je dominirao s 25 poena i sedam skokova, dok je Tomas dodao 22 uz također sedam uhvaćenih lopti, a imao je i dvije asistencije. Trajkovski s 25 i Jure Lalić sa 16 poena bili su najbolji kod domaćina.

Zadrani su se pak držali dobro sve do posljednje tri minute utakmice u Beogradu protiv FMP-a. Domaćin je posljednju četvrtinu dobio 33-13, pa na kraju ne čudi uvjerljiv rezultat. Kod Zadrana istaknuo se Bostić s 21 poenom, 18 je dodao Božić, dok je kod pobjedničkog sastava najbolji bio dvojac Radanov-Čović s po 15 poena.

Na ljestvici vodi Budućnost s omjerom 4-1, Cedevita, Cibona, Crvena Zvezda, Partizan i FMP imaju 3-2.