Cibona nanijela treći uzastopni poraz Cedeviti

ABA League 14. lis 201723:16 > 23:32
ABA/Željko Baksaj/Gordan Laušić

Košarkaši Cibone, nakon produžetka, nadigrali su Cedevitu, nanijevši momčadi trenera Jure Zdovca treći uzastopni poraz u svim natjecanjima

Težak je tjedan iza momčadi Cedevite. U sedam dana, izgubili su tri puta, a da nisu niti otputovali izvan Zagreba.

Igokea je bila bolja prošlog vikenda u ABA ligi, tri dana kasnije došao je Fiat iz Torina u prvom kolu Eurokupa, a sada je i Cibona, u Domu Dražena Petrovića slavila u uzbudljivom, iako pogreškama prožetom dvoboju.

Momčad trenera Zdovca držala je priključak do kraja prve četvrtine (17:14). Tada Cibona sa šest povezanih poena stvara prvu značajniju razliku koja je tijekom utakmice došla i do maksimalnih 14 razlike u 24. minuti (49:35). Posljednje značajnije vodstvo, Cibona je imala na ulasku u završnih šest minuta dvoboja (69:60) nakon čega Cedevita radi seriju 9-0 te se potpuno vraća u utakmicu.

Cibona, ponovno mini serijom 5-0 bježi na šest razlike, bilo je to tri minute i dvadeset sekundi do kraja utakmice, no tada domaći upadaju u crnu rupu, Cedevita povezuje osam uzastopnih poena, te četiri sekunde prije kraja vodi 76:74. Tada na scenu stupa iskusni Luka Žorić koji je izborio prekršaj, peti i isključujući Andrije Stipanovića, pogađa dva slobodna bacanja i odvodi utakmicu u produžetak. Musa je pokušao pogoditi tricu za pobjedu, no to je bio vrlo loš šut.

U dodatnom vremenu, Cibona je bila ta koja je dominirala, posebno u posljednije dvije minute gdje nisu mogli praktički promašiti. Domaćin je na koncu ipak odnio posve zasluženu pobjedu 100:94.

Cedevitu su uništili njeni bivši igrači. Briljantni Žorić završio je s 29 poena i devet skokova, Marko Tomas dodao je 23. Kod Cedevite najefikasniji bio je Cherry s 19 poena, Stipanović i Krušlin dodali su dva manje.

Cedevita i Cibona sada su na diobi druge pozicije s dvije pobjede i dva poraza, zajedno s Partizanom i FMP-om.