Cibona i Cedevita večeras za ABA-bodove

ABA League 14. lis 201710:12 > 10:25
ABA/Cibona/Zeljko Baksaj & Gordan Lausic

Gradski derbi bit će ujedno i najzanimljivija utakmica 4. kola regionalne košarkaške lige. Susret se igra na Ciboninom parketu, pod svodom Draženove dvorane, večeras od 21 sat.

Nakon što su u zadnjem ABA-ogledu poraženi od Igokee, a potom i od FIAT Torina na otvaranju Eurokupa, iz redova hrvatskog košarkaškog prvaka nadaju se pobjedi u gradskom derbiju. Nije tajna da igra Cedevite još nije na pravoj razini i da trener Jure Zdovc ne može biti zadovoljan aktualnim stanjem u narančastoj svlačionici.

“Hvala Bogu da postoji taj derbi i da će bit puna dvorana. Igrači će biti motivirani, u to ne sumnjam. Mi smo u nizu od dva poraza i moramo što prije taj niz prekinuti. Neće biti lako. Cibona će sigurno napraviti sve da nas dobije, ali tu se isto vidi karakter igrača. Vidjet ćemo kako će igrači na to odgovoriti na terenu. Nadam se da ćemo imati dobar dan i definitivno moramo odigrati bolju i odgovorniju obranu jer naša obrana obično traje prvih 10 sekundi, a mora trajati 24, tako da tu imamo dosta prostora. Kao što sam rekao poslije zadnje utakmice, mi kroz utakmice moramo rasti, uigravati se i pobjeđivati”, izjavio je trener Cedevite Jure Zdovc za klupske službene stranice.

Nakon utakmice neće biti puno vremena za odmor pošto Cedevita već u nedjelju od 18.30 sati gostuje kod Alkara u Sinju na utakmici 2. kola domaćeg prvenstva. Za to vrijeme, i u Ciboni će odigrati dvije utakmice u jako kratkom vremenu. Vukovi će u hrvatskoj ligi u ponedjeljak kod kuće dočekati Split. Uoči sraza s Cedevitom, stanje u klubu je zadovoljavajuće.

“U zadnjih 5-6 godina ovo je derbi u Hrvatskoj. Nekad je to bio Split ili Zadar, danas je to Cedevita. Svaki derbi ima svoju draž. Meni je osobno drago jer je tamo moj suigrač i bivši igrač Jure, a i to je klub u kojem sam djelovao. Bez obzira na to sutra sve stavljamo na stranu, sutra je nova utakmica i uvjeren sam da ćemo dati sve od sebe da dobijemo tu utakmicu,” izjavio je trener Slobodan Subotić pred novinarima na konferenciji za tisak.

“Iznimno cijenim Cedevitu i igrače koje imaju. Jako dobar roster, napravljen za Eurokup. Ne brinu me ova dva poraza koja su imali. Mi se moramo koncentrirati na svoju igru i moramo biti pravi. Imamo određenih problema. Ova dva putovanja u zadnjih 7 dana su ostavila traga, ali to sada nije važno. Kad utakmica počne sve moraš zaboraviti”, kaže trener Cibone.