ABA: Cibona nadigrala Petrol Olimpiju

ABA League 5. lis 201723:21 > 23:31
ABA/Željko Baksaj/Gordan Laušić

U Draženovom domu momčad Slobodana Subotića bila je bolja od gostiju iz Ljubljane rezultatom 96:85. Trojica igrača - Žorić, Melvin i Tomas zabila po 18 poena.

Košarkaši Cibone primili su čak 30 poena u prvoj četvrtini, ali nešto odlučnijom igrom u preostale tri dionice susreta upisani su bodovi na domaćoj premijeri u novoj sezoni. Osim Marka Tomasa, Clevelanda Melvina i Luke Žorića koji su zabili po 18 koševa, još su dva domaća igrača postigla dvoznamenkasti broj poena. To su Josip Bilinovac koji je dao 12, odnosno Marin Rozić, potpisnik 11 poena.

Momčad Slobodana Subotića još mora poraditi na ulascima u utakmice, budući da bi protiv nešto zahtjevnijih protivnika, a naročito na gostovanjima, moglo biti mnogo teže stići do pobjede. U gostujućim je redovima najefikasniji bio Jordan Morgan s 26 poena, dok se hrvatski igrači – Dražen Bubnić i Roko Badžim nisu upisivali među strijelce.

„Isto kao protiv Mege loše smo otvorili utakmicu. Primili smo previše laganih koševa na početku. Odlučujuće su bile prve minute treće četvrtine. Brine me obrambeni skok, no asistencije su nam jako dobre. Imamo neosporivo dobru napadačku ekipu. Čestitam momcima, borili su se i htjeli su pobijediti, no prva utakmica kod kuće uvijek je teška”, izjavio je na konferenciji za novinare nakon utakmice trener Cibone Slobodan Subotić.

U nedjelju za Zagrepčane već dolazi novi težak susret, kada gostuju u Podgorici kod Budućnosti.