Subotić za SK: Hoću trofej sa Cibonom

ABA League 21. ruj 201717:37 > 17:40
KK Cibona

Cibona je u triler zaršnici poražena od Budućnosti u četvrtfinalu Superkupa ABA lige u Baru.

Tijekom ljeta, čelnici kluba su na mjesto prvog trenera postavili Slobodana Subotića. Tijekom igračke karijere branio je boje Olimpije i Arisa. U dresu popularnih „ratnika“ iz Soluna je ostvario najveće uspjehe na oduševljenje majke koja je Grkinja. Za sedam godina koliko je igrao za Aris (1986 – 1993) osvojio je deset trofeja. Pet titula i pet trofeja namijenjenih najboljem u Kupu. Popularni “ratnici” iz Soluna su ušli u krv, Slobodanu Subotiću, inače rođenom Novljaninu.

Možda je to bio i ključni razlog za angažman u Ciboni. Potrebna im je ratnička krv da se prekine dominacija Cedevite. Ipak prije toga potrebno je osigurati financijsku stabilnost u klubu.

Za sada sve ide po planu. Potpuno ste u pravu. Bez financijske stabilnosti nećemo uspjeti vratiti Cibonu na staze slave i uspjeha o kojima je iluzorno trošiti riječi, jer svi koji prate košarku znaju što je bila i što je značila Cibona u Europi, kao i koji igrači su nosili dres ovog slavnog kluba” rekao je Subotić za Sportklub i nastavio:

Prema informacijama sa kojima raspolažem i koje smijem vam prenijeti, blizu smo ostvarenja cilja u financijskom smislu, a onda slijedi napad na Cedevitu. Primarni cilj je osvajanje trofeja, poslije četiri godine čekanja. Nadam se i povratku navijača u dvoranu. Volio bih da se ponovo kao nekada ori ona dobro poznata pjesma: “Heje, heja Cibosi”. Hoću trofej sa Cibonom!

Već sam rekao u razgovoru sa Sportklub, ja sam ratnik u srcu. Navijam i dalje za Aris i pratim događanja u mom omiljenom klubu. Pokušati ću u Cibonu unijeti ono ratničko ponašanje po čemu su igrači Arisa i dobili nadimak” rekao je Subotić.