ABA: Odlična Zvezda slavila u Zagrebu i osvojila naslov

ABA League 13. tra 201718:18 > 18:23
Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Cedevite poraženi su u finalu ABA lige s uvjerljivih 3:0. U današnjoj utakmici poraženi su rezultatom 61:77.

Košarkaši Crvene zvezde su novi-stari prvaci ABA lige.

Zvezda je od samog početka vodila, krenuli su sa serijom 5:0, a poslije su održavali prednost. Na kraju prve četvrtine bilo je 18:22 za Beograđane.

U nastavku Cedevita je bolje zaigrala i prvenstveno sjajnim šutem za tri poena došla i do prednosti od 31:28. Do kraja poluvremena Cedevita je napravila puno napadačkih pogrešaka što je rezultiralo vodstvom Zvezde na poluvremenu sa 39:46. Najraspoloženiji kod Cedevite u prvom dijelu bio je James sa 9 koševa.

U drugom poluvremenu Zvezda odmah radi seriju 7:0 i predvođena raspoloženim Thompsonom dolazi na 39:53. Cedevita je izgledala jako loše u napadu, za cijelu treću četvrtinu zabili su samo 9 koševa, a Zvezda je napadački bila sve bolja i bolja te je povećavala razliku. Na kraju treće četvrtine bilo je visokih + 17 (48:65).

U zadnjoj četvrtini Zvezda je održavala prednost, a posebno su briljirali Thomspon i Simonović. Do kraja utakmice se igralo revijalno, a na kraju je Zvezda slavila sa 61:77.

Najraspoloženiji kod Cedevite bili su Katić sa 12, te James i Tomas sa 8 poena, dok su kod Zvezde dominirali Thompson sa 14 i Simonović sa 13 poena.