Sjajna Cedevita pobijedila Partizan u prvoj utakmici

ABA League 18. ožu 201718:51 > 18:59
KK Cedevita

Cedevita je u Zagrebu u prvom susretu polufinala ABA lige pobijedila beogradski Partizan sa 83:76.

Cedevita je odličnom igrom tijekom gotovo svih 40. minuta zasluženo slavila protiv Partizana u prvom susretu.

Domaćini su već na početku serijom 11-2 stekli devet poena prednosti. Do kraja četvrtine Cedevita je uspješno održavala prednost između osam i deset poena.

U drugoj četvrtini momčad Veljka Mršića još je više dominirala. Razlika se povećavala do 19 poena, koliko je bilo na poluvremenu 54:35. Najveću prednost Zagrepčani su stekli na samom početku treće četvrtine, +23 (58:35). Tada je ipak uslijedila serija Partizana 18-2 i dolazak na sedam poena zaostatka 60:53.

Ipak,uslijedio je novi odgovor domaćina i pred posljednju četvrtinu imali su 11 poena više (70:59). Partizan se nije predavao i dvije minute prije kraja došao je na -5 (74:69). Međutim, Cedevita je odigrala mirnu završnicu i zasluženo slavila sa 83:76.

U redovima pobjednika Shurna je postigao 15 poena, Bilan je imao 13 koševa i devet skokova, dok su Katić i Boatright zabilježili po 11 poena. Kod crno-bijelih najbolji su bili Hatcher sa 18 i Veličković sa 14 poena, a imao je i šest skokova.