ABA liga: Cedevita slavila u Draženovom domu

ABA League 20. velj 201719:39 > 19:44
Robert Valai/EB via Getty Images

U 23. kolu ABA lige, košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu rezultatom 85:89.

U neizvjesnoj i zanimljivoj utakmici košarkaši Cibone poraženi su u Draženovom domu od košarkaša Cedevite. Momčad Veljka Mršića došla je do bitne pobjede koja im donosi drugo mjesto u ligi.

Domaćini su ušli puno bolje u utakmicu i djelovali su vrlo razigrano. Posebno je raspoložen bio Luka Žorić koji je zabio nekoliko težih šuteva. Cibona je prvu trećinu na kraju dobila rezultatom 25:18. U nastavku se igralo puno izjednačenije, a gosti su počeli igrati puno agresivnije u obrani. Taj dio igre pripao je Cedeviti koja je smanjila prednost na poluvremenu na 46:41.

U nastavku momčad Cedevite je igrala puno bolje i na krilima Boatrighta potpuno dovela utakmicu u egal. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 66:67. Ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj su gosti ipak pokazali kvalitetu više i uspjeli se odvojiti. Cibona je stalno rezultatski bila blizu, ali ništa više od toga. Na kraju Cedevita je slavila sa četiri koša prednosti 85:89.

Najraspoloženiji u redovima Cedevite bili su Boatright sa 24 poena i Tomas sa 13 poena.

Kod Cibone najbolji su bili Sulejmanović sa 21 poenom i Žorić sa 15 poena.