ABA: Budućnost prejaka za Cibonu

ABA League 6. velj 201719:07 > 19:10
Elyxandro Cegarra/NurPhoto via Getty Image

U 21. kolu ABA lige Cibona je u dvorani Dražen Petrović poražena od Budućnosti rezultatom 87:94.

Cibona je doživjela novi poraz u ABA ligi, deseti ove sezone. Ovaj puta bolja je bila Budućnost iz Podgorice koja je uvjerljivo slavila. Od samog početka gosti su vodili, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 25:30. U drugoj četvrtini Cibona je konstantno držala priključak s Budućnosti, da bi na poluvrijeme otišli s neriješenim rezultatom. U nastavku gosti odmah na početku rade seriju 0-8 i odlaze na visoku prednost. Do kraja treće četvrtine samo su povisivali prednost, a na kraju četvrtine bilo je čak dvadeset razlike 58:78. Do kraja utakmice Budućnost je rutinski odradila posao i zadržala prednost, iako je Cibona uspjela ublažiti poraz. Konačan rezultat bio je 87:94.

Najbolji strijelci utakmice kod Cibone bili su Žorić i Reynolds obadvojica po 17 poena, dok su kod Budućnosti najbolji bili Suad Sehović i Subotić isto obadvojica po 17 poena.

Cibona je na 5. mjestu ABA lige s 32 boda, dok je Budućnost je četvrta s 36 bodova.