ABA: Zvezda u Laktašima sigurno do 19/0

ABA League 21. sij 201718:37 > 18:39
Igokea/Nenad Vuruna

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su niz pobjeda u ABA ligi i u Laktašima, gdje su u okviru 19. kola pobijedili Igokeu sa 77:69.

Izabranici Dejana Radonjića su ostvarili 19. pobjedu zaredom u regionalnom natjecanju, pa im samo jedna nedostaje za izjednačenje rekorda koji su, crveno-bijeli ‘postavili prije dvije sezone.

Prvak Srbije je također upisao deseti trijumf u nizu u posljednjih mjesec dana, budući da u posljednjih pet kola Eurolige ne zna za poraz.

Igokea i Crvena zvezda su vodile veliku borbu u prvom poluvremenu, koje su gosti završili s poenom prednosti. , Crveno-bijeli ‘su bolje ušli u drugo poluvrijeme te u trećem periodu praktički riješili utakmicu, budući da su tada došli do dvoznamenkaste prednosti. Iako je domaćin pokušao priprijeti u završnici, samo je uspio ublažiti poraz.

Marko Simonović je predvodio Crvenu zvezdu sa 22 poena i pet skokova, Milko Bjelica je dodao 11 poena, a Nate Walters deset poena. Radonjić je priliku dao svim igračima osim Petra Rakičevića i svi oni su se upisali u strijelce.

Na drugoj strani, Vuk Radivojević je imao 18 poena i sedam skokova, dok je Strahinja Mićović utakmicu završio sa 15 poena.

Zvezda je poslije nove pobjede sve bliža tome da osigura prvo mjesto pred play-off, a prate je Partizan sa 14 pobjeda i četiri poraza i Cedevita i Budućnost, koje imaju skor 13/5. Igokea je na šestoj poziciji sa devet pobjeda i deset poraza.

Iduća utakmica košarkaše Crvene zvezde čeka u utorak od 21:30, kada će gostovati Baskoniji u Euroligi, uz izravan prijenos na Sport klubu 1.