Petrović podnio ostavku zbog odlaska Žižića

ABA League 26. pro 201615:14 > 15:15
Alex Livesey/Getty Images

Predsjednik Upravnog odbora Cibone Aleksandar Aco Petrović podnio je ostavku na sve funkcije u klubu nakon odluke da se Ante Žižić proda Darussafaki.

Ranije tijekom dana pojavile su se informacije kako će Žižić napustiti klub, da bi prije priopćenja u vezi sa Petrovićem stigla potvrda zagrebačkog kluba o pregovorima sa jednim klubom iz Eurolige, bez navođenja imena.

S obzirom na to da je košarkaški klub Cibona odlučio prodati Žižića u trenutku kada treba odigrati utakmice sa Mornarom i Partizanom, te na taj način ugrozila svoje sportske interese, podnosim ostavku na mjesto izvršnog potpredsjednika, člana Skupštine i predsjednika Upravnog odbora košarkaškog kluba Cibona“, rekao je Petrović.

Iz Cibone je stiglo i objašnjenje trenutne situacije oko Žižića. Mladi košarkaš nije otputovao u Bar na utakmicu sa Mornarom, već je ostao u Zagrebu jer su u tijeku pregovori o njegovom transferu prije Nove godine.

Nije tajna kako se puno klubova zanima za 19-godišnjeg Žižića. KK Cibona je izuzetno ponosna i sretna što stvara takve igrače kao što je Žižić, za koje se bore mnogi europski, ali i NBA klubovi, što ujedno potvrđuje kvalitetu rada kluba sa mlađim kategorijama“, ističe se u priopćenju, „Ova situaciju će svakako doprinijeti stabilnosti i financijskoj situaciji kluba. Otvorit će se i prilika za mlađe igrače iz klupskog pogona kako bi se pokazali, kao što je to učinio i sam Žižić prije dvije godine. Pred Antom su veliki izazovi i ambicije. Kako god se završila ova priča mi smo ponosni na njega, te s veseljem gledamo na njegovu blistavu košarkašku budućnost“.