Odgađa se početak ABA sezone, a možda i Eurolige

ABA League 16. srp 202012:13 > 12:14
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Vrhovni dužnosnici regionalne ABA lige u dogovoru s klubovima razmatraju odgađanje početka nove sezone zbog loše epidemiološke situacije u regiji, javljaju podgoričke Vijesti.

Sezona je trebala početi 19. rujna, ali čini se da će se sve ipak pomaknuti za dva tjedna. Konačna odluka trebala bi pasti do kraja mjeseca jer bi klubovi u kolovozu trebali započeti pripreme. Već je otkazan Superkup ABA lige, koji se trebao održati u Podgorici sedam dana prije početka sezone.

Zbog sve lošije epidemiološke situacije u vezi pandemije koronavirusa ograničena su putovanja, pa se ovo smatra najprihvatljivijem rješenjem. O istom scenariju navodno razmišlja i Euroliga.