Velić za SK: Cibona se okreće mlađim igračima

ABA League 12. svi 202012:51 > 12:52
KK Cibona/Ivan Santro

Trener Cibone, Ivan Velić, vratio se iz Bosne i Hercegovine, a u skladu sa mjerama koje su propisale nadležne instutucije u Hrvatskoj, odmah je proslijeđen u izolaciju koja se polako bliži kraju

Velić bi najkasnije u ponedjeljak trebao preuzeti dirigentsku palicu i počne raditi sa ekipom koja je poslije pauze od dva mjeseca, dosta turbulencija, ponovno na okupu.

Povezano

Izuzetno sam sretan što se zdravstvena situacija u regiji stabilizira iz dana u dan. Međutim, moramo ostati kao do sada maksimalno odgovorni i disciplinirani, jer nismo pobijedili, jer još uvijek nismo vratili život u normalan tijek, a na dobrom smo putu. Jedva čekam da ponovno budem na parketu, a što se odluke ABA lige tiče u vezi sa natjecanjem, čekamo je sa nestrpljenjem, iako smo mi svoju sudbinu odavno riješili i spomenuta odluka neće imati gotovo nikakvog utjecaja na Cibonu“, naglasio je Ivan Velić za Sportklub i nastavio:

Cibona je osigurala opstanak, igrat će sljedeće sezone u elitnom društvu i mi smo praktično već počeli pripreme za sljedeću sezonu. Formirat ćemo ekipu u skladu s budžetom koji budemo imali na raspolaganju, ali je jasno da će okosnicu momčadi činiti mladi igrači iz našeg pogona“.

Pitanja nije bilo potrebno postavljati, Ivan Velić je nastavio sa izlaganjem:

U ovom trenutku svi ljubitelji košarke sa nestpljenjem očekuju odluku čelnika ABA lige, ali je već sada jasno da je nemoguće da budu svi zadovoljni, niti je moguće donijeti sportsku odluku. Jasno je da odluka nije sportska, ako se donese za stolom, a isto tako, ni nastavak natjecanja ne bi dao realnu sliku, jer su ekipe miljama daleko od forme u kojoj su bile prije prekida, a pored toga, to nisu iste ekipe. Da bi sve bilo sportski, neophodno je da se gotovo dvadeset Amerikanaca vrati u regiju, da ekipe dobiju bar mjesec dana za nove mini-pripreme…. Samim tim, jasno je da odluka koju trebaju donijeti čelnici ABA lige neće biti jednostavna i laka. Posebno zbog toga što je u igri plasman u Euroligu i Eurokup. Slažem se sa mišljenjem da odluka regionalnog natjecanja, u velikoj mjeri ovisi o odluci Eurolige“, naglasio je Velić i dodao:

KK Cibona/Ivan Santro

Ono čemu se nadam je da će spomenute odluke biti donesene što prije jer je u igri i budućnost regionalne i europske košarke, a ne samo plasman u Euroligu i Eurokup. Klubovi što prije moraju saznati na čemu su, u kakvoj su poziciji, jer se svakim danom bliže pripreme za sljedeću sezonu, koja poslije globalne pošasti koja nas je pogodila mora biti prioritet svih koji vole košarku“.