Krušlin za SK: Raskid ugovora ne znači nužno i odlazak

ABA League 13. tra 202019:34 > 19:41
Marin Sušić/HKS

KK Cedevita Olimpija objavila je da je raskinula ugovore s čak petoricom košarkaša među kojima je i hrvatski košarkaški reprezentativac Filip Krušlin.

Uz Krušlina, ugovore su raskinuli Andrija Stipanović, Mark Zirbes, Domen Bratož i Dominic Artis. Praktički bez pola momčadi je ostala Cedevita Olimpija.

Povezano

Hrvatski reprezentativac Filip Krušlin jedan je od rijetkih koji je ‘preživio’ selidbu iz Zagreba u Ljubljanu i zato je ova odluka odjeknula.

Nazvali smo Filipa Kruškina koji je u Zagrebu sa svojom obitelji.

SPORTKLUB: Filipe, možete li nam pojasniti situaciju s raskidom ugovora?

Krušlin: Nekoliko ljudi me već zvalo da im objasnim što se dogodilo. Ovo je najnormalnija odluka kluba s igračima koji imaju ugovor do kraja sezone u ovakvoj situaciji kada se vrlo vjerojatno neće nastaviti sezona. Nama petorici je isticao ugovor i s obzirom da nam zbog koronavirusa ne mogu isplatiti dogovoreno odlučen je sporazumni raskid ugovora.

SPORTKLUB: Rekli ste da se sezona vrlo vjerojatno neće nastaviti, je li to sigurno ili još uvijek samo nagađanja?

Krušlin: Ne zna se još ništa sigurno, ali šanse za nastavak sezone su vrlo male. Ima se još odigrati jedno kolo u regularnom dijelu sezone i cijeli playoff tako da ne znam kada bi se to odigralo i u kojem aranžmanu. Morate znati da se jako teško vratiti u pravi košarkaški ritam kada niste odradili timski trening s loptom dva ili tri mjeseca koliko će najmanje proći do eventualnog nastavka sezone.

SPORTKLUB: Znači li to da u slučaju nastavka sezone vi ne biste mogli igrati zbog raskida ugovora?

Krušlin: Nisam siguran kako bi to išlo, ali vjerojatno bi ponovno potpisao ugovor prije nastavka ako klub tako odluči. Međutim, upravo zato jer je klub raskinuo s nama petoricom koji smo pola momčadi, teško da će se nastaviti sezona jer ne bi riskirali da nemaju dovoljno igrača.

SPORTKLUB: Kada se ponovno počne igrati košarka, vi ćete pregovarati s klubom oko potpisivanja novog ugovora ili odlaska, je li tako?

Krušlin: Tako je. Iskreno, sve mi je to tako daleko, u ovom trenutku ni ne razmišljam gdje ću igrati, samo želim ponovno igrati košarku što prije jer je ova situacija jako teška.

SPORTKLUB: Rekli ste da ste u Zagrebu, koliko ozbiljno možete trenirati u ovoj situaciji?

Krušlin: Treniram koliko mi situacija dopušta. Trudim se maksimalno ostati u dobroj formi, ali teško je nadomjestiti one prave košarkaške treninge. Zato zaista ne znam kako bi se mogla nastaviti sezona naprimjer u lipnju, a da se prije toga nije ozbiljno treniralo. Drugačije je kad se radi o početku sezone i sada kada je sezona ušla u svoj najvažniji dio.

SPORTKLUB: Što mislite kakve će posljedice na košarku ostaviti ova situacija?

Krušlin: Iskreno, mislim da bi se posljedice mogle osjetiti u iduće dvije tri godine. Klubovi neće u sljedećem razdoblju biti toliko platežno jaki i morat će se mijenjati struktura momčadi tako da bi situacija mogla biti gora i od one prije desetak godina kada je svijet tresla kriza.

SPORTKLUB: Idemo se igrati što bi bilo kad bi bilo. Kada sljedeće sezone ne bi igrali za Cedevitu, imate li ideju gdje bi mogli nastaviti karijeru?

Krušlin: Zaista trenutno ne mislim o tome. Bitno mi je samo da mi je ‘glava na ramenu’, a kada se ova cijela situacija smiri onda ću početi o tome razmišljati.