Markota za SK: Sve je kao na filmu, potres me šokirao

ABA League 24. ožu 202016:40 > 16:43
ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Situaciju u kojoj se trenutno nalazi cijeli svijet do sada smo mogli gledati na filmovima. Međutim, na žalost svih nas, fikcija je postala realnost.

Damir Markota, koji je prije početka sezone stigao u Mornar iz Cibone, s kojom je osvojio titulu u Hrvatskoj, vratio se u Zagreb. Iako Bar nije daleko od Zagreba, puno toga je preživio u vrlo kratkom razdoblju.

Sve je zaista izgledalo kao na filmu. Krenuo sam iz Bara prema glavnom gradu Hrvatske, svjestan i spreman na karantenu i izolaciju od dva tjedna jer je to jedini način da se u ovom trenutku pruži pomoć medicinskim radnicima u borbi protiv koronavirusa. Na putu prema Zagrebu sam saznao da je grad pogođen potresom, šok, a kada sam stigao uslijedilo je još nekoliko potresa prilično velikog intenziteta. Ne znam kako bih riječima opisao situaciju. S jedne strane, trebaš ostati kod kuće zbog koronavirusa, a s druge moraš na ulicu jer prijeti opasnost od novih potresa. Ono što je u tom trenutku bilo dobro je činjenica da panike nije bilo, straha je, što je i normalno, ali panike ne. Za sada je situacija, ako tako mogu reći stabilna. Nastavljamo borbu protiv virusa, a nadamo se da potresa neće biti“, naglasio je Damir Markota za Sportklub i nastavio, „Trenutno sam u izolaciji i tako će biti sljedeća dva tjedna. Pratim vijesti, pratim situaciju i nadam se da će u bliskoj budućnosti život ponovno biti onakav kakav je bio prije virusa. Siguran sam da ćemo neke stvari znati više cijeniti i da ih nećemo prihvaćati zdravo za gotovo. Bilo mi je zaista divno u Baru. Imali smo uspona i padova, ali na kraju smo ostvarili sve što smo planirali na početku sezone. Nažalost, koronavirus je prekinuo natjecanje i mislim da je svima koji su iole objektivni i samosvjesni, jasno da natjecanje neće ni biti nastavljeno“.

Na pitanje kakvu odluku ABA lige očekuje u vezi s natjecanjem, Markota je rekao:

Ne znam kakva će odluka biti i ne bih se bavio time, ali smatram da mora biti donijeta što prije jer je to u interesu klubova. Svima nam je žao što nismo došli u situaciju igrati utakmice o kojima smo sanjali i za koje smo živeli tijekom sezone, ali sada je sport u drugom planu”, rekao je Markota.

Povezano