Splićani pobjedom nad širokim osigurali doigravanje!

ABA League 11. ožu 202021:52 > 21:55
Patrick Smith/Getty Images

U polufinalu će košarkaši Splita igrati protiv skopskog MZT-a i imati prednost domaćeg terena

Košarkaši Splita pred svojim su navijačima na Gripama u utakmici posljdnjeg 22. kola pobijedili Široki 78:76 i tako osvojili drugo mjesto i izborili polufinale doigravanja, u kojem će igrati protiv skopskog MZT-a.

Splićani su na poluvremenu imali visokih 18 koševa prednosti (48-30), ali su u trećoj četvrtini ubacili samo šest poena (6-20) i dopustili gostima povratak u utakmicu u kojoj je za obje momčadi ulog bio plasman u doigravanje. Široki je u posljednjih 80 sekundi ušao s tri koša prednosti (70-73), ali su polaganjem Gabrića i tricom Perkovića Splićani došli do vodstva (75-73) koje su uspjeli zadržati nakon što je Goran Filipović dvije sekunde prije kraja promašio tricu za pobjedu.

James Washington je sa 16 koševa i sedam asistencija bio najbolji kod Splićana. Toni Perković je dodao njih 14, Tomislav Gabrić 11, a Darko Bajo 10 koševa. Hrvatski centar Filip Kraljević je s 22 koša bio najbolji kod gostiju.

U polufinalu će Split igrati protiv skopskog MZT-a i imati prednost domaćeg terena. Drugi polufinalni par čine Borac iz Banje Luke i nikšićka Sutjeska, a Banjolučani imaju prednost domaćeg terena kao najbolja momčad osnovnog dijela prvenstva.

Polufinalna serija se igra na dvije pobjede i trebala bi započeti za tjedan dana, dok će u finalnoj seriji za naslov pobjednika i plasman u ABA ligu trebati tri pobjede.