Cibona svladala Igokeu u Laktašima

ABA League 6. ožu 202021:43 > 21:45
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Po 16 koševa za Cibonu postigli su matic Rebec i Ivan Novačić, 15 je dodao Roko Prkačin, dok su Marko Tomas i sava Lešić ubacili po 15 poena za Igokeu.

Košarkaši Cibone u susretu su pretposljednjeg, 21. kola regionalne ABA lige kao gosti u Laktašima svladali Igokeu sa 97-84 (23-27, 33-21, 24-19, 17-17) te tom pobjedom osigurali ostanak.

Pet dana nakon šokantnog poraza u Kopru, Cibona je u Laktašima odigrala napadački odličnu utakmicu pogodivši čak 17 od 31 pokušaja za tricu. Za razliku od prethodne utakmice, kada se krajem treće četvrtine odvojila na dvoznamenkastu prednost zagrebačka momčad nije prestala igrati već je i u četvrtoj četvrtini uspjela održavati razliku, pa ju čak u završnici i povećati.

I Cibona i Igokea kolo prije kraja imaju po sedam pobjeda i 14 poraza, pobjedu više od Mega Bemaxa i Krke i dvije pobjede više od Zadra.