ABA: Zvezda izgubila od odličnog Mornara

ABA League 10. velj 202022:36 > 22:38
KK Crvena zvezda

U posljednjem susretu 19. kola regionalne ABA lige Mornar je u Baru pobijedio Crvenu zvezdu sa 71:63 i na taj način nastavio fantastičnu seriju pobjeda.

Mornar je prije ovog meča imao seriju od četiri vezane pobjede u ABA ligi sasda je osvario petu kojom se izjednačio sa Zvezdom na tablici jer ima omjer 12-7, baš kao Beograđani.

Crnogorska ekipa je već u prvoj četvrtini pokazala favoriziranim gostima iz Beograda da se neće dobro provesti u Topolica Sport dvorani.

Prednost domaćih išla je i na 13 poena razlike, a u drugom periodu je dostigla 19 pa je već tada bilo jasno da je Zvezda na rubu poraza.

Iz minute u minutu Beograđanima je bilo sve gore jer je prednost Mornara u trećem periodu išla i do 24 poena pa je već na isteku treće četvrtine bilo jasno tko je pobjednik ovog susreta.

Do kraja susreta crveno – bijeli uspjeli su razliku spustiti na podnošljivih minus osam i časno upisati sedmi ovosezonski poraz.

Domaće je do trijumfa vodio Uroš Luković sa 23 poena, dok je kod Zvezde najbolji bio Punter sa poenom manje.