Važno slavlje Vukova u Novom Mestu

ABA League 1. velj 202021:39 > 21:41
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone u susretu su 18. kola regionalne ABA lige kao gosti u Novom Mestu svladali Krku sa 77-69 (26-15, 20-20, 18-15, 13-19).

Cibona je odlično otvorila utakmicu i već sredinom prve četvrtine stvorila dvoznamenkastu prednost (24-12). Hrvatski je prvak tijekom druge i treće četvrtine mirno kontrolirao rezultat, domaći sastav niti jednom se nije primaknuo na manje od sedam razlike, a u 25. minuti bilo je i najvećih 16 razlike za Cibonu (57-41). No, početkom posljednjih 10 minuta Cibona je praktički stala igrati, više nije bilo tečnosti u napadu, dok su igrači Krke pogađali svaki šut te se tri minute prije kraja primakli na samo 68-67.

Tada su stvar u svoje ruke uzeli iskusni Novačić i Rozić, Novačić je dva puta poentirao polaganjima, za 72-67, a Rozić je pogodio tricu za 75-69 minutu i pol prije kraja. Kada je Novačić još jednom poentirao za 77-69 na ulasku u posljednju minutu postalo je jasno kako je Cibona ipak ostvarila važnu pobjedu u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici.

Ivan Novačić je sa 22 koša predvodio Cibonu, Matic Rebec je dodao 12 poena, dok su kod Krke najefikasniji bili Marko Jošilo sa 21 i Luka Lapornik sa 15 pogodaka.

I Cibona i Krka su sada na omjeru pobjeda i poraza 6-12 te imaju po dvije pobjede više od Zadra i Mega Bemaxa koji su na dnu tablice.

Jurica Golemac je pobjedom startao kao novi trener Cedevite Olimpije. Iako su imali i po +14, slovenska momčad je tek nakon produžetaka svladala FMP u Železniku.