Rimac ostao bez vitamina, mijenja ga Golemac

ABA League 27. sij 202011:20 > 11:27
ABA, Mornar/MEDIA Pro

Slaven Rimac više nije trener Cedevita Olimpije.

www.kkcedevita.hr

Nakon poraza Cedevite u Stožicama protiv Primorskog (72:69), čelnici kluba iz Ljubljanje odlučili su se na smjenu trenera.

Slaven Rimac preuzeo je momčad Cedevite u listopadu 2018. godine nakon što je otkaz dobio Sito Alonso, naravno tada je momčad još stanovala u Zagrebu. Rimac je ‘preživio’ selidbu u Sloveniju, međutim nastavak loših rezultata u Eurocupu te slabija forma u ABA ligi koštali su ga posla.

Cedevita je trenutno treća momčad lige s omjerom 10-7, međutim izgubili su četiri utakmice zaredom. Prema informacijama kojima raspolaže Sportklub, Jurica Golemac najizgledniji je kandidat za preuzimanje klupe. Jurica je dojučerašnji trener Primorskog, dakle momčadi koja je upravo ‘potpisala’ Rimčev otkaz. Golemac je nekadašnji igrač Cibone i Olimpije, a kao rođeni Zagrepčanin trenersku karijeru počeo je 2013. godine u Ciboni kao pomoćnik upravo Slavenu Rimcu. Zajedno su osvojili ABA ligu s Cibonom 2014. godine. Slaven je bio prvi trener, a Jurica njegov asistent.

Golemac je lani doveo Koper Primorsko do prve titule slovenskog prvaka u povijesti, a osvojili su još i nacionalni kup. Podnio je ostavku na mjesto trenera 20. prosinca.