ABA liga: Zvezda uvjerljivo pobijedila Cibonu

ABA League 20. sij 202019:41 > 19:51
Crvena zvezda mt:s

Momčad Crvene Zvezde je u posljednjoj utakmici 16. kola ABA lige slavila protiv hrvatskog prvaka Cibone sa 102:80

Utakmica u Beogradu riješena je u ranoj fazi. Dobro su crveno-bijeli otvorili utakmicu i poslije uvodnih 10 minuta imali su +14.

Povezano

Nisu se tu zaustavili, pa je Zvezda na pauzu otišla sa 20 poena prednosti – 53:33.

U drugom poluvremenu Cibona je prišla na -11, ali to je bilo sve što su gosti mogli protiv jako dobro raspoloženih domaćina.

U crveno-bijelom sastavu našao se i grčki košarkaš Stratos Perperoglou, koji se od početka sezone oporavlja, ali nije ulazio u igru.

Najbolji u Zvezdi bio je James Gist sa 15 poena, pratili su ga Lorenzo Brown, Boriša Simanić i Vladimir Štimac sa po 13 poena, dok je 10 dodao Ognjen Dobrić.

U Ciboni je najbolji bio Filip Bundović sa 19 poena, 16 je postigao Ivan Novačić, dok je Shane Gibson ubacio 11.

Crvena Zvezda sada ima 10 pobjeda i šest poraza i nalaze se na trećem mjestu ljestvice ABA lige. Cibona je van zone ispadanja, na 10. mjestu sa učinkom 5-11.

U sljedećem kolu Crvena zvezda gostuje kod Igokee, dok Cibona dočekuje Budućnost.