Zvezda izgubila neodigranu utakmicu, naknadno o kaznama

ABA League 30. pro 201919:01 > 19:03
sport klub

Neodigrana utakmica između Budućnosti i Crvene zvezde registrirat će se službenim rezultatom 20:0 u korist podgoričkog kluba, potvrđeno je iz ABA lige.

Javnost će u dogledno vrijeme biti obavještena o sljedećim koracima ABA lige o ovom slučaju“, stoji u objavi ABA lige, koje je objavljeno kasnije.

Iz redova Zvezde su zatražili odlaganje susreta zbog nestabilne političke situacije u Crnoj Gori, posebno Podgorici, zbog usvajanja zakona o vjeroispovjesti.

Prvi čovjek Crvene zvezde Nebojša Čović rekao je da je odluka o neodlasku u Podgoricu donijeta zbog sigurnosnih rizika.

Košarkaši Budućnosti pojavili su se na parketu Morače u predviđeno vrijeme, u 18 sati, i zajedno sa sucima pričekali 15 minuta, kako nalažu pravila igre.

Lopta je zatim podbačena, a kako s druge strane nije bilo suparnika, suci su odsvirali kraj u korist ekipe Budućnosti.

“U slučaju da se ekipa neopravdano ne pojavi na utakmici ili neopravdano odbije sudjelovanje na utakmici, ta ekipa automatski gubi tu utakmicu rezultatom 0:20 i, kada je to primjenjivo, ne prolazi u daljnje faze natjecanja“, stoji u Članku 32.1 pravilnika ABA lige.