29.12.2019 | 15.11 > 15:17

Vukovi ispustili pobjedu u samoj završnici od Cedevite

KK Cibona

U 13. kolu ABA lige Cibona je ugostila ljubljansku Cedevitu i izgubila

U 13. kolu regionalne košarkaše ABA lige Cibona je u nedjelju u KC "Dražen Petrović" u uzbudljivoj završnici izgubila od ljubljanske Cedevite Olimpije sa 82-84 (38-39).

Cibona je u zadnjoj četvrtini gotovo stalno bila u vodstvu, u jednom trenutku imala je osam koševa prednosti, a na kraju su odlučila slobodna bacanja. Krilni igrač Cibone Filip Bundović je minutu i 19 sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za vodstvo "vukova" 82-79. Gosti su 35 sekundi prije isteka susreta preko Amerikanca Mikaela Hopkinsa, također sa linije slobodnih bacanja, došli na minus jedan (81-82).

Cibona se mogla opet odvojiti, ali Shane Gibson 13 sekundi prije kraja promašuje šut za dva poena, a potom je načinio prekršaj na Jaki Blažiču koji je pokušao zabiti tricu. Blažič je iskoristio sva tri slobodna bacanja i doveo je goste u prednost 84-82. Ciboni je preostalo šest sekundi za zadnji napad, ali Filip Bundović nije uspio pogoditi tricu i tako je Cedevita Olimpija po drugi puta ove sezone dobila Cibonu u ABA ligi. Sredinom listopada su u Ljubljani slavili sa 79-70.

Kod Cibone najbolji je bio Amerikanac Shane Gibson sa 20 koševa, a Ivan Novačić zabio je 12. U redovima Cedevite Olimpije istaknuli su se Amerikanac Ryan Boatright sa 17, te Jaka Blažič sa 14 poena.

Cedevita Olimpija je trenutno vodeća sa 10 pobjeda i 3 poraza, dok je Cibona na osmom mjestu sa omjerom 4-9.