Senzacija – Zadar srušio Zvezdu nakon sedam godina

ABA League 15. pro 201919:54 > 19:57
KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Zadra pobijedili su u 11. kolu ABA lige Crvenu zvezdu rezultatom 78:76 i na taj način slavili protiv momčadi iz Beograda prvi puta nakon sedam godina.

Zadar je do pobjede stigao u neizvjesnoj završnici u kojoj u zadnjih 68 sekundi niti jedna momčad nije uspjela zabiti koš. Gosti su imali zadnji napad, no dva puta su bili neuspješni i slavlje u Višnjiku je moglo početi.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve dionice imali su šest koševa viška (20-14). Zadar je u drugoj četvrtini serijom 10-2 stigao do prednosti 24-22, a u dva navrata imao je i +4. Međutim, Zvezda se vratila i dvije minute prije kraja četvrtine imala je šest koševa viška (40-34). Zadar je na krilima Bryona Allena, koji je u prvom dijelu ubacio 16 koševa, uzvratio serijom 9-0 i na odmor otišao s vodstvom 43-40.

U trećoj četvrtini “crveno-bijeli” su ponovo došli do prednosti (54-53), ali je Zadar uzvratio i na ulazu u posljednju dionicu imao dva koša razlike (60-58).

Tijekom posljednje četvrtine gledali smo ravnopravnu utakmicu s brojnim izjednačenjima, no u posljednje dvije minute ušlo se s +3 za Zadar (76-73), da bi Zadar 68 sekundi prije kraja imao 78-76. Na koncu je to bio i konačan rezultat jer niti jedna momčad u zadnjoj minuti nije poentirala.

Zadar su do velike pobjede predvodili Allen sa 22 koša, te Dominik Mavra sa 18 koševa. Ive Ivanov je dodao 12 koševa, 11 skokova i pet asistencija, dok je Domagoj Vuković zabio 10 koševa. Na drugoj strani najefikasniji su bili Boriša Simanić sa 16, te Dejan Davidovac sa 11 koševa.

Bila je to tek druga pobjeda Zadra ove sezone, dok Crvena zvezda ima skor 6-5. U vodstvu je Budućnost s devet pobjeda i dva poraza. Večeras se još sastaju Partizan i Cibona.