Vukovi teško poraženi u Domu sportova

ABA League 6. pro 201919:00 > 19:04
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Cibona je upisala poraz u 10. kolu ABA lige, bolja od njih bila je Igokea koja je upisala prvo gostujuće slavlje u ligi

Košarkaši Cibone u susretu su 10. kola regionalne ABA lige izgubili kao domaćini u Domu sportova od Igokee sa 66-91 (20-17, 18-22, 15-32, 13-20).

Cibona je bila bolja momčad u prvom poluvremenu, u nekoliko je navrata vodila i s osam poena prednosti, ali zbog serije loših reakcija u posljednje dvije minute prije odlaska na odmor te nekoliko promašenih slobodnih bacanja hrvatski je prvak dopustio gostima iz Laktaša da serijom 10-1 stignu do prednosti od 39-38.

U drugom poluvremenu situacija na parketu je bila potpuno drugačija, igrači Igokee su uzimali svaku loptu u skoku, a počeli su pogađati i s distance te vrlo brzo stekli dvoznamenkastu prednost. Razlika u korist Igokee rasla je sve do 35. minute kada je bilo velikih 87-58 za goste što znači da su u manje od 20 minuta napravili seriju 58-21.

Najefikasniji kod Cibone bili su Toni Katić, Filip Bundović i Ivan Novačić sa po 10 koševa, dok je Igokeu predvodio Rashad Vaughn sa 24 ubačaja.

Ovim porazom prekinut je Cibonin niz od tri pobjede u ABA ligi, pa je hrvatski prvak pao na omjer pobjeda i poraza 4-6, dok je Igokea stigla do omjera 2-8.