ABA: Zadar deklasirao Cedevitu Olimpiju za prvu pobjedu

ABA League 24. stu 201921:52 > 21:54
Zadar, Zvonko Kucetin

Košarkaši Zadra uvjerljivo su porazili Cedevita Olimpiju rezultatom 101:63 i tek u osmom kolu došli do prve pobjede u ABA ligi.

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, s učinkom 6-1, ali su podbacili u svim elementima igre i dozvolili Zadranima da im nanesu najteži poraz u kratkoj povijesti novoformiranog kluba.

Hrvatska momčad je poslije prve četvrtine imala 10 poena prednosti, u završnici poluvremena bilo je i +21, a ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu.

Ive Ivanov je bio najefikasniji sa 22 poena, uz 6 skokova i 4 asistencije, Dominic Gilbert je dodao 20, a Bryon Allen 18.

U poraženoj ekipi po 11 poena zabili su Marko Simonović (2/3 za dva, 1/6 za tri, 4/4 slobodna bacanja, 3 skoka) i Ryan Boatright.