Košarka

09.11.2019 | 21.11

Teško je gledati ovakav Zadar, novi debakl u ABA ligi

KK Zadar

Košarkaši Zadra doživjeli su i šesti uzastopni poraz u ABA ligi, nakon što su u dvoboju 6. kola pred svojim navijačima izgubili od beogradskog Partizana sa 57-72 (14-18, 16-27, 16-17, 11-10).

Rašon Tomas

Zadar/Zvonko Kucelin

Patrizan Zadar

Momčad Danijela Juspupa predvodio je Amerikanac Bryon Allen sa 16 koševa uz kojeg je jedini s dvoznamenkastim učinkom bio Ive Ivanov koji je ubacio 10 poena. U momčadi Partizana najefikasniji je bio Marcus Paige sa 14 koševa, dok je Ognjen Jaramaz postigao 13 poena.

Partizan je pitanje pobjednika riješio u drugoj četvrtini (16-27), nakon koje je stvorio zalihu od 15 koševa prednosti za drugo poluvrijeme. Zadrani se do kraja dvoboja nijednom nisu primakli na jednoznamenkasti zaostatak.

Dvoboj u dvorani Krešimira Ćosića pratilo je oko 5000 gledatelja.

Zadar je jedina momčad koja je još uvijek bez pobjede u ovoj sezoni ABA lige, dok je Partizan s učinkom 4-2 privremeno zasjeo na drugo mjesto iza vodećeg FMP-a koji ima 5-1.

Od 20 sati hrvatski prvak Cibona gostuje u Podgorici kod Budućnosti.