Novoosnovana Cedevita Olimpija pobijedila Partizan

ABA League 26. lis 201920:15 > 20:18
ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Paritzan sa 85:69 u 4. kolu ABA lige.

U derbiju kola Cedevita Olimpija je bila uspješnija od Partizana, kojem je ovo drugi uzastopni poraz u regionalnom prvenstvu, dok je ljubljanska momčad na maksimalnom učinku od četiri pobjede.

Prva četvrtina pripala je domaćinu (24:21), potom Partizan jedan dio druge četvrtine ima prednost, no na poluvremenu je bilo 43:39.

Bilo je i plus osam za Cedevita Olimpiju početkom drugog poluvremena, ali je Partizan uspio da smanji zaostatak na pola koša.

Činilo se da nas čeka neizvjesnih 10 minuta u zadnjoj četvrtini, no domaćin radi seriju i odlazi na dvocifrenu prednost pet minuta prije kraja susreta, pa je na kraju ostvario sigurnu pobjedu.

Marko Simonović je predvodio domaće sa 15 poena, Miller-McIntyre također 15, Zirbes je dodao 13, a Blažič 11 poena. Nemanja Gordić je ubacio 13 poena kod Partizana, po 10 Walden i Paige.

U drugom meču danas Pirmorska je deklasirala Mornar sa 101:83. Šiško je ubacio 16, Holt i Hodžić po 14 poena u pobjedi Primorske, a na drugoj strani Pullen je bio najbolji sa 19 poena,