ABA: Mega smrznula Zadar na -24

ABA League 18. lis 201920:50 > 22:15
Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkaši Zadra u susretu su 3. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Mega Bemaxa sa 74-98 (22-30, 18-13, 19-28, 15-27).

Zadrani su vodili sa 47-45 početkom treće četvrtine i to zahvaljujući tricama Bryona Allena, ali kada je Amerikanac stao i Zadar je nestao. Mega je do kraja trećeg dijela pobjegla na dvoznamenkastu prednost, a u posljednjih 10 minuta razlika je narasla i na 26 u jednom trenutku.

Allen je sa 24 koša bio najefikasniji kod Zadra, dok je Nikola Mišković sa 18 ubačaja predvodio Mega Bemax.

Nakon tri kola Zadar ima tri poraza, dok je Mega Bemax stigla do omjera 1-2.

Ranije u petak je i drugi hrvatski predstavnik u ABA ligi Cibona upisao treći poraz izgubivši na svom terenu od FMP-a sa 63-81 (16-16, 14-17, 21-24, 12-24). Kao i u većini utakmica ove sezone, Cibona se držala u rezultatskom egalu sa suparnikom do pred kraj treće četvrtine da bi u završnici dvoboja potpuno pala i doživjela poraz. Ključnim se pokazao početak posljednje četvrtine kada Cibona gotovo pet minuta nije postigla niti jedan poena dok je FMP ubacio devet i stigao do nenadoknadivih 66-51.

Ivan Novačić je sa 10 koševa bio najefikasniji kod Cibone dok je Duop Reath ubacio 19 poena za FMP koji je na omjeru pobjeda i poraza 3-0.