Košarka

27.09.2019 | 22.24

Cibona nije uspjela ući u polufinale Superkupa

Hrvatski košarkaški prvak Cibona nije se uspio plasirati u polufinale Superkupa regionalne ABA lige kojemu je domaćin, u susretu četvrtfinala Cibona je u petak izgubila od Budućnosti sa 71-77 (16-17, 16-19, 22-13, 17-28).

Cibona

Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Cibona

Cibona je favoriziranoj Budućnosti pružila dobar otpor, krajem treće četvrtine je vodila i s devet razlike (51-42), ali u posljednjih 10 minuta do izražaja je došla veća individualna kvaliteta gostujućih igrača, poglavito Justina Cobbsa koji je pogađao u najvažnijim trenucima.

Mate Vucić sa 16 i Matic Rebec sa 12 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok su Scott Bamforth sa 25 i Justin Cobbs sa 23 ubačaja predvodili Budućnost.

Budućnost će u subotu u polufinalu igrati protiv Cedevita Olimpije koja je ranije u petak svladala FMP sa 101-92 nakon produžetka. Još u četvrtak polufinale su izborili Koper Primorska i Partizan.