Vijesti

12.09.2019 | 14.59

Srbi poslali Amerikance u borbu za sedmo mjesto!

Srbi su u razigravanju od petog do osmog mjesta na SP-u u Kini pobijedili SAD 94:89 i poslali ih u borbu za sedmo mjesto.

Nikola Jokić

fiba.basketball

Srbija je odigrala nevjerojatnu prvu četvrtinu nakon koje su imali velikih plus 25 (32:7).

Puno bolje su Amerikanci zaigrali u drugoj četvrtini u kojoj je započeo njihov veliki povratak koju su na kraju dobili 33:12 te su na odmor otišli sa samo minus četiri.

U trećoj četvrtini Srbi su održavali prednost, a Amerikancima nisu dopustili da im dođu na manje od minus tri.

U posljednjem periodu igre Srbi su u jednom trenutku imali i plus 13, da bi na kraju završilo plus pet.

Srbe je predvodio Bogdanović s 28 poena uz čak sedam pogođenih trica. Kod SAD-a najbolji Harrison Barnes 22 poena.

Srbija će igrati za peto mjesto s pobjednikom dvoboja Češka - Poljska, dok će poraženi iz te utakmice na Amerikance u borbi za sedmo mjesto.