Senzacija: Francuzi preko SAD-a u polufinale SP-a!

Vijesti 11. ruj 201914:41 > 14:41
Lintao Zhang/Getty Images

Francuzi su napravili senzaciju u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva te su sa 89:79 pobijedili SAD.

U prvih deset minuta vidjeli smo vrlo izjednačenu utakmicu gdje su najveću prednost imali Francuzi (12:8), da bi nakon prvih deset minuta rezultat bio 18:18.

U drugoj četvrtini Amerikanci su cijelo vrijeme lovili Francuze koji su imali u samoj završnici plus osam, no na odmor odlaze s plus šest (45:39).

Francuzi su u trećoj četvrtfini u dva navrata imali plus deset, no u samoj završnici tog dijela igre Amerikanci serijom 12:3 okreću utakmicu u svoju korist (66:63).

U posljednjoj dionici Amerikanci su imali vodstvo do posljednjijh pet minuta kada Francuzi serijom 15:2 odlaze na plus šest.

U samoj završnici Amerikancima je zadrhtala ruka, pa su Francuzi izborili polufinalni dvoboj s Argentinom, dok će Amerikanci u borbu od petog do osmog mjesta.

Evan Fournier s 22 i Rudy Gobert s 21 poenom bili su najbolji kod Francuza, dok Amerikancima nije pomogao ni sjajan Donovan Mitchell s 29 poena.