Je li itko napravio što je upravo uspjela Italija?!

Vijesti 8. ruj 201912:53 > 12:59
Wang He / Stringer

Talijanska košarkaška reprezentacija završila je nastup u skupini drugog kruga Mundobasketa pobjedom protiv Portorika nakon produžetka (94:89). Međutim, ono što se događalo prije bilo je pomalo nevjerojatno...

Naime, portorikanska je reprezentacija u jednom trenutku utakmice vodila sa nestvarnih 26 koševa razlike i informacija o preokretu Italije ne bi izazvala baš toliko čuđenje da taj rezultat (59:33) nije stajao još sredinom treće četvrtine!

U tako kratkom preostalom vremenu Talijani su ubacili u šestu, sedmu ili tko zna koju brzinu, uspjeli kompletirati potpuni preokret i sa 83 postignuta koša izboriti produžetak u utakmici u kojoj su na poluvremenu uspjeli ubaciti tek 26!

Dodatnih pet minuta otišlo je na stranu Azzura rezultatom 11:6!

Italija i Portoriko nadmetat će se još u natjecanju za utvrđivanje poretka od 9. do 16. mjesta.

Kod Italije je dominirao Belinelli s 27 koševa, kod Portorika se najviše istaknuo Balkman s 14.

Rusi su pobijedili Vencuelance zahvaljujući Andreju Voronceviču (17, 9 skokova) i Nikiti Kurbanovu (12, 8 skokova), dok je kod Južnoamerikanaca najbolji bio Michael Carrera (19).
Kasnije u susretu za pobjednika ove skupine igraju Poljska i Argentina.
Poljska i Argentina imaju omjer 4-0, Rusija 3-2, a Venezuela 2-3.