Ivan Šunjić za SK: Benfica ili Gorica? Meni je svejedno

Juraj Pajvot 7. ožu 201911:04 > 11:25
sportklub

Na dan povijesne utakmice Dinama i Benfice u Europskoj ligi donosimo van razgovor sa odličnim mladim veznjakom zagrebačkih plavih Ivanom Šunjićem.

Ivan Šunjić je kao i mnogo mladih talenata Dinama svoju karijeru razvio u Lokomotivi. Sa 19 godina je otišao na Kajzericu i tamo proveo dvije uspješne godine koje su mu puno pomogle da postane igrač kakav je danas. Pravi zadnji vezni, odličan u duelu i vrlo miran na lopti. Takvi igrači se danas naveliko traže u velikim svjetskim klubovima i ako ovako nastavi Ivan bi jednog dana mogao zaigrati u jednom od njih.

Povezano

Na druženju igrača i novinara popričali smo s njim, bilo je vrlo opušteno i vidi se da je Ivan svoj na svome u Dinamu. Dečko koji je rođen u Zenici ali je odrasao u Zagrebu i kojemu je kako je i sam rekao, san igrati u Dinamu…

SPORTKLUB: Ivane, Zagreb je tvoj grad, Dinamo je tvoj klub, kakav je osjećaj biti dio ove lijepe priče u kojoj je Dinamo trenutno?

ŠUNJIĆ: Kao klinac sam išao sa tatom i bratom na utakmice, gledao Modrića, Eduarda.. Tada je atmosfera u gradu oko kluba bila odlična, uživao sam odlaziti na tekme i sanjao da ću jednog dana nositi dres Dinama. Sada se to ostvarilo, ne mogu biti sretniji u ovom trenutku, pogotovo jer imamo odličnu momčad i ostvarujemo jako dobre rezultate te ono najbitnije da su se ljudi vratili na tribine. U gradu se ponovno živi za Dinamo i presretan sam što je tako.

SPORTKLUB: Koliko je lakše kada si kod kuće i kada si okružen sa obitelji i prijateljima?

ŠUNJIĆ: Nema ništa bolje od toga, rekao sam maloprije da se u Dinamu osjećam odlično i da mislim samo na nogomet. Naravno da je puno lakše kada možeš otići s prijateljima na piće ili na ručak sa obitelji nego kada si sam daleko od doma. Moram ponovno naglasiti da je poseban užitak igrati i biti dio Dinama kada je ovako dobra atmosfera, kada se vidi da ljudi ponovno jedva čekaju svaku utakmicu Dinama.

SPORTKLUB: Rekao si da je momčad odlična, je li za to najzaslužniji trener Bjelica koji radi odličan posao na klupi?

ŠUNJIĆ: Puno komunicira s nama na treninzima i u svlačionici. Zaista se trudi doprijeti do svakog igrača i to je ono što mi se najviše sviđa kod njega. Kada pogriješimo neće reagirati ljutito nego će nam pokušati mirno objasniti što trebamo ispraviti i to za sada odlično funkcionira.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

SPORTKLUB: Ustalio si se u momčadi, igraš vrlo dobro i polako postaješ jedan od bitnijih igrača u momčadi. Kakvi su ti sljedeći izazovi?

ŠUNJIĆ: Imam ugovor s Dinamom do 2023. godine i jedino o čemu trenutno razmišljam su utakmice za ovaj klub. Meni je najbitnije da sam zdrav, uz moje radne navike se ne bojim da ću jednog dana napraviti transfer, ali sada mi je na pameti samo Dinamo u kojem se osjećam fantastično i naravno utakmica s Benficom.

SPORTKLUB: Standardan si član mlade reprezentacije, čeka vas Europsko prvenstvo u Italiji, mogu li mladi Vatreni do medalje?

ŠUNJIĆ: Ne bih gledao tako daleko, prvo su mi na pameti utakmice s Dinamom, pa tek onda EURO sa mladom reprezentacijom. Imamo odličnu momčadi i najbitnije je u kakvoj ćemo formi doć na EURO. Vjerujem da uz malo sreće možemo napraviti odličan rezultat.

SPORTKLUB: Kakva je atmosfera u svlačionici? Jeste li uzbuđeni zbog dvije utakmice koje slijede protiv europskog velikana?

ŠUNJIĆ: Naravno da smo uzbuđeni i jedva čekamo da utakmica počne. Ne igra se osmina Europske lige svaki dan, većini nam je to prvi put i osjećamo se odlično. Meni osobno nije neka razlika između ove utakmice i npr. protiv Gorice na Maksimiru. U svaku utakmicu ulazim sto posto, takav mi je sklop u glavi i zato sam siguran da ću odigrati najbolje što mogu protiv Benfice.

SPORTKLUB: Kakav bi te rezultat zadovoljio prije uzvrata na Luzu?

ŠUNJIĆ: Nezahvalno je o tome pričati, ali sigurno da bi pobjeda bez primljenog pogotka bila odlična. Međutim i ako se primi pogodak na Maksimiru to neće biti kraj nadanja, moramo igrati svoju igru i pokušati slaviti u prvoj utakmici. Znamo koliko su oni dobri pred svojima navijačima i nadam se da ćemo ostvariti prednost prije te uzvratne utakmice.