KOMENTAR U Hoffenheimu je kralj, ali Krama vrijedi više

Juraj Pajvot 27. lip 202018:38 > 18:46
Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić završio je klupsku sezonu na najbolji mogući način. Zabio je čak četiri pogotka protiv vice-prvaka Njemačke Borussie Dortmund u svega 50 minuta.

Porušio je Andrej nekoliko rekorda uključujući onaj da Borussiji nitko nikad nije zabio toliko golova na njihovom stadionu, te je postigao najviše golova u klupskoj povijesti na jednoj utakmici.

I vrapci na grani znaju da je Krama rođeni strijelac. Zabijao je od malih nogu, zabijat će do kraja svoje karijere. Ostao je upamćen u HNL-u kada je zabio čak pet golova bivšem klubu Lokomotivi kada je bio u dresu Rijeke. Međutim, ovako posramiti jednu Borussiju koja je ove sezone igrala odličan nogomet je ipak drugi par rukava.

Da ga je netko pitao prije ove utakmice kakva mu je bila ova sezone sigurno bi rekao za apsolutni zaborav! Prije ovog dvoboja odigrao je samo 18 utakmica u Bundesligi i to u manje od polovice njih je bio starter. Za igrača koji je po kvaliteti daleko najbolji u klubu u kojem igra, to je apsolutno premalo. Nekoliko ozljeda uništilo mu je ovu sezonu, a posebice ozljede koljena i gležnja zbog kojih se mučio preko šest mjeseci.

Kada je gostovao u našem podcastu, nije mi znao reći kada će napokon biti potpuno spreman, mučila ga je ta ozljeda zgloba koju nitko nije znao do kraja izliječiti. Međutim, Krama je dočekao svojih pet minuta u ovoj sezoni, u posljednjoj utakmici Bundeslige on je podsjetio sve kakav je rasni strijelac. Sezonu je završio s 12 pogodaka u 19 utakmica što je po prosjeku na otprilike nekih dvadesetak golova po sezoni da je bio zdrav. To nam pokazuje kakav je igrač i kad mu je sezona bila prožeta nezgodnim ozljedama.

Znamo da u Hoffenheimu uživa najbolji mogući status, rekao je to mnogo puta kada se govorilo o njegovom odlasku neki veći klub. Toliko je hvalio svoj klub i vlasnike koji su mu dali bogati ugovor da nisam siguran da će u skoroj budućnosti mijenjati klub, a po mom osobnom mišljenju zaslužio je da igra u nekom klubu koji se bori za trofeje. Andreju je 29 godina, ako ostane zdrav može igrati vrhunski nogomet još bar pet sezona i nadam se da će tako i biti.

Gotovo sigurno je da će Kamarić sljedeće sezone provesti u Hoffenhemu, vjerujem da će vrijeme između sezone provesti tako da se što bolje spremi i vrati u onu optimalnu formu kako bi opet bio jedan od najboljih napadača Bundeslige.

Ova četiri pogotka će sigurno razveseliti i našeg izbornika Zlatka Dalića koji je imao malo i sreće zbog odgađanja Eura za sljedeću godinu jer će tamo moći računati na Kramarića, bar se nadamo tome. Kada bi Andrej ostao zdrav i cijelu sljedeću sezonu odigrao bez ozljeda i na najvišoj mogućoj razini siguran sam da bi Hrvatska zajedno s njim, Petkovićem, Rebićem, Perišićem i Brekalom bila jedna od najboljih napadačkih reprezentacija na Euru.

Najbitnija stvar za Kramarića je da ostane zdrav, uz to će doći odlične igre i lakoća postizanja pogodaka koju je pokazao danas protiv Borussije. Hoće li ostati u Hoffenheimu još nekoliko godina i uživati status kralja ili će se pokušati okušati u nekoj momčadi koja se bori za trofeje to je njegova odluka i sigurni smo da će odlučiti kako treba. Nadam se da će ipak riskirati i okušati se u nekom većem klubu od Hoffenheima jer to apsolutno zaslužuje.