SK INTERVJU: Nadam se pozivu u reprezentaciju

Juraj Pajvot 5. pro 201911:33 > 11:53
Twitter printscreen

Cibona je hit u ABA ligi. Nakon katastrofalnog početka i pet poraza u nizu, Zagrepčani su zaigrali puno bolju košarku u studenom i upisali četiri pobjede u nizu. Jedan od najzaslužnijih za to je rođeni Zagrepčanin 25-godišnji centar Filip Bundović.

KK Cibona

Bundović je odigrao svoj najbolji mjesec u karijeri te je dobio nagradu za najkorisnijeg igrača lige u studenom. Sve je kulminiralo šutom za pobjedu sa istekom vremena u nedjelju kada je Cibona pobijedila do tada vodeću momčad lige Primorsku iz Kopera za 80:78.

Odlučili smo porazgovarati sa najboljim igračem ABA lige u proteklom mjesecu.

Sportklub: Filipe, čestitamo vam na nagradi za MVP-a mjeseca u ABA ligi. Jeste li očekivali da će sezona ovako dobro krenuti za vas?

BUNDOVIĆ: Moram priznati da nisam, ali neke stvari su se posložile i ja sam bio taj koji je iskočio od cijele momčadi.

Sportklub: U studenom ste bili na prosjeku od skoro 20 poena po utakmici, ne može to puno igrača u ovoj ligi.

BUNDOVIĆ: Da, sada kada to kažete to zvuči zaista lijepo. Ja sam igrač koji se ne boji nikoga. Igram sa puno samopouzdanja i protiv svakog želim i vjerujem da mogu postići koš. Trener Velić mi vjeruje i to mi daje dodatan poticaj da igram najbolje što mogu.

Sportklub: Krenuli ste jako loše u sezonu, upisali pet poraza u nizu i krenule su priče kako će Cibona ove godine biti kanta za napucavanje u ABA ligi. Kako ste uspjeli ostaviti iza vas taj loš početak?

BUNDOVIĆ: Da, nakon pet poraza u nizu nije nam bilo lako u svlačionici. Međutim, znamo da imamo kvalitetu i bilo je samo pitanje vremena kada ćemo proraditi. Pohvalio bih Katića i Ramljaka koji svojim iskustvom puno pomažu u takvim situacijama. Sada protiv Igokee imamo priliku doći na omjer 5:5 čemu se sigurno nismo nadali nakon onako lošeg starta.

Sportklub: U posljednjoj utakmici protiv Primorske niste imali svoju najbolju večer, ali ste sve to popravili sa fantastičnim šutom za pobjedu sa istekom vremena. Jeste li se začudili što je trener Velić za vas nacrtao akciju bez obzira na nešto slabiju utakmicu?

BUNDOVIĆ: Moram priznati da nisam bio siguran da ću ja izvesti taj šut jer je Novačić do tada igrao fantastično. Međutim, trener je za mene nacrtao akciju, Slovenci su napravili preuzimanje što mi je odgovaralo jer je na mene došao niži igrač i uspio sam pogoditi za pobjedu.

Sportklub: Je li vam to najdraži koš u karijeri?

BUNDOVIĆ: Apsolutno! Od malih nogu navijam za Cibonu, otac me vodio na utakmice i sanjao sam o ovakvom trenutku.

Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Sportklub: 25 vam je godina, prošli ste košarkašku školu Cedevite, ali nikad niste dobili pravu priliku zaigrati u tom klubu. Ovo vam je zapravo tek druga sezona u ABA ligi.

BUNDOVIĆ: Tako je, nisam u Cedeviti dobio pravu priliku. Igrao sam za drugu momčad u hrvatskom prvenstvu, ali u ABA ligi nisam nastupio. Sada je to iza mene, sretan sam jer sam u Ciboni, u klubu za koji navijam od djetinjstva i htio bih pomoći klubu koliko mogu dok sam ovdje.

Sportklub: Dolazite u najbolje igračke godine za košarkaša. Ugovorom ste vezani za Cibonu, ali sigurno imate ambicije za nešto više?

BUNDOVIĆ: Tako je, imam ugovor do kraja sljedeće sezone i za sada razmišljam samo o Ciboni. Cilj mi je u jednom trenutku svoje karijere napraviti transfer u neki jači europski klub i tamo ostati. Znam da imam kvalitetu, ali treba ići dan po dan i pokušati napredovati u svim segmentima igre.

Sportklub: Dobar uvod u sljedeće pitanje. U kojim segmentima igre biste voljeli napredovati?

BUNDOVIĆ: U obrambenom dijelu zasigurno. Znate, ja sam dosta dugo igrao na poziciji krilnog centra, dok me sada trener Velić stavlja na centra i nije se lako nositi sa igračima koji su viši i teži od mene pod košem. Međutim, s druge strane to je za mene i prednost jer često imam prostora šutnuti tricu ili dugačku dvojku protiv tih težih centara. Volio bih popraviti i šut za tri poena, puno ga vježbam, ali nemam još tu slobodu na utakmici da mogu opaliti četiri ili pet trica.

Marin Sušić/HKS

Sportklub: Prije nekoliko tjedana objavljeno je da će Hrvatska biti domaćin jednog od kvalifikacijskih turnira za Olimpijske igre u Tokiju. Mislite li da se možemo kvalificirati?

BUNDOVIĆ: Mislim da možemo. Ako dođemo u najjačem sastavu onda se nikoga ne trebamo bojati. Imat ćemo prednost domaćeg terena i to je prava prilika da ostvarimo plasman na OI.

Sportklub: Nadate li se vi pozivu u reprezentaciju?

BUNDOVIĆ: Naravno da se nadam, bila bi mi velika čast igrati za reprezentaciju, ali teško da ću biti pozvan za taj kvalifikacijski turnir jer ćemo biti u najjačem sastavu. Igrao sam u svim mlađim uzrastima i čvrsto vjerujem kako ću jednog dana zaigrati i za seniorsku reprezentaciju. Možda već i u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje slijede nakon tog kvalifikacijskog turnira. Mislim da imam kvalitetu i vjerujem da se mogu nametnuti izborniku Mršiću.

Cibona će sljedeću utakmicu odigrati u petak u 17 sati protiv Igokee u maloj dvorani Doma sportova jer je Cibonina dvorana zauzeta koncertom.