SK INTERVJU Borna Ćorić: Svim srcem ćemo braniti naslov

Juraj Pajvot 11. stu 201913:49 > 13:51
sportklub

Sportklub vam donosi razgovor za našim najboljim tenisačem Bornom Ćorićem ususret Davis Cupa u Madridu

Minas Panagiotakis/Getty Images

Hrvatska Davis Cup reprezentacija sutra u devet sati polijeće za Madrid. Okolnosti nisu idealne, štoviše, samo dva dana prije puta smijenjen je izbornik Željko Krajan a privremeni izbornik-igrač bit će Franko Škugor.

Kako kometirate otkaz izborniku Željku Krajanu?

Ne bih išao u detalje, nikad to nisam radio niti ću raditi. Što god ja rekao, donijet ćete svoj zaključak koji je čudan. Ne bih ulazio u detalje. Bilo je što je bilo, imali smo nesuglasice kao tim, ne kao ja i to je to – rekao je Borna Ćorić.

Povezano

Uz Bornu, drugi singl igrač bit će Borna Gojo ili Nino Serdarušić, dok je u paru siguran Nikola Mektić, njegov partner bi trebao biti Ivan Dodig u slučaju ispadanja u skupini na završnom Mastersu u Londonu. Dodig je sa svojim partnerom Polašekom izgubio prvi meč od Kubota i Mela, te će vrlo vjerojatno morati slaviti usljedeća dva ako žele proći u polufinale. U slučaju Dodigovog dužeg zadržavanja u Londonu, opcija za par je Franko Škugor.

Novinar Sportkluba je bio na mjestu događaja i porazgovarao sa Bornom Ćorićem.

SPORTKLUB: Borna, je li lakše ići u Madrid braniti naslov bez Čilića i Karlovića kad nitko od vas ne očekuje ništa ili ipak osjećaš pritisak?

BORNA: Nemam osjećaj kao da mi je lakše, mi smo branitelji naslova i ja osobono osjećam pritisak. Želim odigrati svoj najbolji tenis unatoč slaboj sezoni i ponosno braniti taj teško osvojeni prošlogodišnji naslov. Ne igramo u najjačem sastavu, ali dečki koji su su reprezentaciji će napraviti sve u svojoj moći da predstave Hrvatsku u najboljem svijetlu.

SPORTKLUB: Ivo Karlović je trebao zamijeniti Čilića u Madridu, ali odlučio je nastupiti na Challengeru u Houstonu zbog skupljanja bodova za izravni ulaz na Australian Open sljedeće sezone. Bi li on bio u kadru da ne igra u Houstonu?

Clive Brunskill, Getty Images

BORNA: Ivo je odlučio igrati Houston i to je njegova odluka. Ne možemo riskirati sa njegovim pozivom, pa da se opečemo ako on ode do kraja turnira i ne stigne na vrijeme u Madrid. Međutim, Ivo bio vrlo vjerojatno bio u kadru da ne igra taj Challenger.

SPORTKLUB: Izvukli smo sigurno najtežu moguću skupinu. Španjolska sa Nadalom, Bautistom i Carreno Bustom, Rusija sa Medvedevom, Khacanovom i Rublevom. Nije moglo gore. Očekujete li da će oni nastupiti u najjačim sastavima?

BORNA: Da, očekujem. Jedini upitnik je Nadal za Španjolce jer je došao u London na Masters sa lakšom ozljedom i treba vidjeti kako će tamo izgledati. Što se tiče Rusa, predvodi ih odlični Medvedev tu su još Khacanov i Rublev koji su praktički top 20 igrači tako da zaista teže nije moglo biti.

SPORTKLUB: Okrenimo se sada tvojoj sezoni. Nije bila idealna, završili ste na 28. mjestu. Koji su vaši dojmovi?

BORNA: Dobro ste rekli, nije bila idealna. Počeo sam dobro, ali onda je uslijedio pad forme. Krenuo sam vrlo dobro, igrao sam osminu finala u Melbourneu, polufinale Dubaia i dva četvrtfinala na Masters 1000 turnirima. Međutim, unatoč tim dobrim rezultatima nisam bio potpuno zadovoljan svojom igrom, mučio sam se. Prije početka travnate sezone dogodila mi se i ta ozljeda leđa koja me potpuno izbacila iz ritma.

SPORTKLUB: Zadnji dio sezone je bio najlošiji. Slažete li se?

BORNA: Bio je katastrofalan! Osim St. Peterburga gdje sam igrao finale sve ostalo je za zaborav. Nisam imao samopouzdanja na forhendu, retern mi je bio jako slab i nisam mogao igrati svoju igru. Jedino s čim sam zadovoljan je servis koji me dobro služio cijelu sezonu i igra na mreži koju sam popravio u četiri mjeseca kada je Antonio Veić bio sa mnom.

Getty images/ Kevin Lee

SPORTKLUB: Što slijedi nakon Davis Cupa? Odmor ili odmah pripreme za novu sezonu?

BORNA: Odmah krećem s pripremama. Odmorio sam se sad dva tjedna i imat ću četiri tjedna da se što bolje pripremim za novu sezonu.

SPORTKLUB: Vjerujete li da se možete vratiti na nivo iz prošle sezone kada ste dva puta pobijedili Federera i igrali finale ATP Masters 1000 turnira u Šangaju?

BORNA: Naravno. Znam da imam još puno mjesta za napredak u igri. Radit ću na najviše na forhendu i reternu jer su ta dva segmenta zaista bili najslabiji ove sezone.  Znam za što sam sposoban, vjerujem da ću uz dobre pripreme odraditi jako dobru sljedeću sezonu.

SPORTKLUB: Za kraj, imate li neke ciljeve za sljedeću sezonu?

BORNA: Moram biti iskreni i reći da nemam ciljeva što se tiče rankinga i rezultata. Jedino što želim je ostati zdrav kako bih ponovno mogao igrati svoj najbolji tenis.