KOMENTAR: Tko je kriv? Malo VAR, više sama momčad!

Juraj Pajvot 6. stu 201923:23 > 23:35

I u trenutku je najljepši san postao najgora noćna mora! Međutim, pogled na tablicu kaže da nije sve tako sivo. Dinamo je i dalje u utrci za prolazak u osminu finala

Šok na Maksimiru! Gotovo 30 tisuća ljudi ostalo je u šoku kada je Felix Brych sudio kazneni udaracl u 95. minuti za Šahtar. Svi su mislili da je suđen prekršaj na kapetanu gostiju Taisonu, ali kada si je njemački sudac odlučio pomoći VAR-om vidjelo se da je Kevin Theophile-Catherine napravio nespretan prekršaj na vrataru gostiju Pjatovu koji je došao na zadnji očajnički pokušaj u Dinamov kazneni udarac.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Brych svoju odluku nakon pregleda VAR-a nije promijenio, loptu na 11 metara stavio je Tete i hladnokrvno zabio u Livakovićev lijevi kut. U pet minuta Maksimir je od delirija došao do stanja koje je teško objasniti. Neriješeni rezultat na kraju utakmice nije smak svijeta za Dinamo, ali način na koji je utakmica završila – zasigurno je.

Kada je Ademi u 89. minuti postigao treći gol Dinama, činilo se da su Modri na pragu ispunjenja sna – ulaska u osminu finala Lige prvaka prvi puta u povijesti. Međutim, u nogometu nije gotovo dok sudac ne kaže da je tako i to je hrvatski prvak najbolje osjetio na svojoj koži u ovoj utakmici. Ne mogu odgovorno tvrditi da je Dinamo ovo ispustio zbog toga jer su mislili da je gotovo, ali tako se čini!

Odmah nakon gola Ademija Šahtar je imao veliku šansu, prvo su pogodili gredu da bi zatim Livaković lijepo obranio. Činilo se da je Dinamo osigurao mirnu završnicu, ali kako smo se samo prevarili. Nevjerojatno je da su se Bjeličini igrači povukli u svojih 16 metara i dopustili Šahtaru da ih napadne iz svih snaga.

Koga kriviti? Bjelicu je zaista teško smatrati odgovornim u ovoj situaciji jer on nije mogao ući u glavu igračima u tom trenutku i reći im što da rade. Moram reći da je izravna krivica na igračima koji su mislili lako ćemo, a u nogometu toga nema. Šahtar je smanjio na 3:2 nakon lijepog pogotka Juniora Moraesa glavom. Prvi puta na utakmici ubacio se između Dinamovih stopera i poentirao.

Ušlo se u posljednju minutu, loptu je na lijevoj strani imao Taison i dok su sve oči bile uprte na njegov pad u šesnaestercu, glavna se stvar događala nekoliko metara dalje. Šahtarov tragičar iz Harkiva Pjatov je poput najboljih centarfora svijeta utrčavao u peterac kada ga je sasvim nepotrebno i neoprezno laktom zaustavio Kevin Theophile-Caterine. Jednom iskusnom stoperu se takva pogreška ne smije dogoditi!

I u trenutku je najljepši san postao najgora noćna mora! Međutim, pogled na tablicu kaže da nije sve tako sivo. Dinamo je i dalje u utrci za prolazak u osminu finala. Slijedi Atalanta u Milanu za tri tjedna, pa vrlo vjerojatno rezervna momčad Citya na Maksimiru u prosincu. Sada će se vidjeti koliko su jaki u glavi Bjeličini momci i mogu li se od ovoga oporaviti.