Hokej

15.04.2019 | 15.40 > 15:43

Hrvatska osigurala srebro, u igri i za zlato

Hrvatska je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu, nakon što je na startu poražena od Srbije, jedine reprezentacije koja ju još može prestići

Hrvatski hokejaši na ledu pobijedili su Australiju s 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) u svom posljednjem nastupu na Svjetskom prvenstvu divizije 2, skupine A i na taj način osigurali najmanje srebrno odličje, a u slučaju poraza Srbije od Španjolske naši će hokejaši osvojiti zlato u Beogradu i promociju u diviziju 1, skupinu B.

Već nakon 31 sekunde igre Shaone Morrisonn je postigao vodeći pogodak za našu reprezentaciju. U 33. minuti Josef Rezek je postigao izjednačujući pogodak, da bi pobjedu Hrvatskoj donio Dominik Kanaet u 39. minuti, golom kad je naša reprezentacija imala igrača manje na ledu, a Morrisonn je bio u ulozi dodavača.

hrvatska hokejaška reprezentacija, hokej, hrvatska

iihf.com

Hrvatska je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu, nakon što je na startu poražena od Srbije, jedine reprezentacije koja ju još može prestići u slučaju pobjede nad Španjolcima. Prethodno će se za bodove boriti Belgija i Kina. Kinezima samo pobjeda u osnovnih 60 minuta može donijeti opstanak u skupini A.

Hrvatska je vodeća sa 11 bodova, Australija ih ima 10, a Srbija 9 uz utakmicu manje. Španjolska je četvrta sa 7 bodova, Belgija ima 2, a Kina je bez ijednog boda.