EBEL: Medveščak pred izbacivanjem iz lige!

Hokej 9. pro 201811:40 > 11:48
Mikhail JaparidzeTASS via Getty Images

Iz zagrebačkog kluba pokušavaju umiriti navijače, ali čini se da Medveščak završava svoju priču u EBEL-u. Iz kluba su otišli sponzori, a postoje i dugovanja prema igračima.

Valery SharifulinTASS via Getty Images

Austrijski mediji navode kako KHL Medveščak uskoro izlazi iz lige. Točnije, izbaciti ga želi vodstvo EBEL-a zbog teških financijskih problema i velikih zaostataka u plaćanjima igrača i osoblja.

Današnja utakmica protiv Znojma u 17:30 mogla bi im biti zadnja,a momčad Aarona Foxa očekuju neizvjesni sati u kojima će čelnici kluba pokušati osigurati goli život.

-Igrači Medveščaka slobodno mogu otići. Zamoljeni su da odigraju još ovaj vikend. Međutim, stanje je katastrofalno još od samog početka sezone. Hrvati su na rubu bankrota i neće se više moći natjecati u EBEL-u nakon internacionalne stanke – kazao je za SKY jedan od čelnik ljudi lige, Bernd Freimuller.

Na medijske natpise oglasili su se i iz kluba.

Slijedom medijskih upita te upita navijača zbog objava u austrijskim medijima, a koje prenose i poneki domaći mediji, donosimo službenu izjavu kluba:

Možemo potvrditi kako naš menadžment trenutno ima novi izazov zbog povlačenja sponzora koji je bio najavljen kao siguran na početku sezone. Tražimo najbolje rješenje za Klub kako bi završili sezonu. Klub planira do kraja ispuniti sve svoje obaveze ove sezone no sigurno je kako će zbog nastale situacije, uzrokovane povlačenjem najavljenog sponzora, doći do određenih organizacijskih promjena.”

Klub će putem svojih web stranica izvještavati javnost i navijače o svim novostima.