NHL: Sharksima kalifornijski okršaj

Hokej 6. lis 201810:25 > 10:32
Getty Images/Bruce Bennett

U dvoboju dviju kalifornijskih momčadi u NHL-u, hokejaši San Jose Sharksa su kao gosti svladali Los Angeles Kingse sa 3-2 u produžetku.

Kingsi su u petak odigrali svoju prvu utakmicu u novoj sezoni, no gosti sa sjevera “Zlatne države” vrlo su brzo utišali navijače u Staples Centeru te pogocima Tima Meiera (9:42) i Evandera Kanea (13:48) poveli sa 2-0 već u prvoj trećini.

Anže Kopitar (17:15) je prije isteka prvih 20 minuta uspio smanjiti na 2-1, a Tyler Toffoli (20:37) već u prvoj minuti druge trećine i poravnati na 2-2. No, rezultat se potom više nije mijenjao sve do isteka treće trećine da bi na isteku treće minute produžetka Kevin Labanc (62:54) osigurao prvu ovosezonsku pobjedu Sharksima u njihovom drugom nastupu.

U drugom dvoboju igranom u petak Carolina Hurricanesi su kao gosti nadigrali Columbus Blue Jacketse sa 3-1. S nekoliko izvrsnih obrana istaknuo se vratar Caroline Curtis McElhinney kojega je svladati uspio tek Brandon Dubinsky (12:58). S druge strane, gosti su postigli po jedan gol u svakoj trećini i to preko Jordana Martinooka (1:43), Sebastiana Aha (26:33) i Micheala Ferlanda (45:30).(h)