Aaron Fox preuzima klupu Medveščaka

Hokej 30. srp 201811:17 > 11:23
medvescak

Aaron Fox, dosadašnji sportski direktor, a nekoć i sam igrač Medveščaka, ove će sezone voditi momčad zagrebačkih Medvjeda, objavljeno je u ponedjeljak na stranicama zagrebačkog kluba.

Osim toga što je sportski direktor, Fox preuzima i poziciju glavnog trenera, a u njegovom trenerskom timu bit će i dosadašnji glavni trener Douglas Bradley kao pomoćni trener, Carter Beston kao asistent, trener golmana Petar Skrablj, te nekadašnji igrač Medveščaka Marcel Rodman kao Foxov savjetnik za hokejske operacije, ali i trenerski asistent.

Fox je kazao kako je ova odluka o promjenama u trenerskom stožeru donesena jer se u klubu smatralo da je ovo najbolje za ukupnu organizaciju.

“Jedva čekam nove izazove. Okusio sam to prošle sezone i bilo mi je pravo zadovoljstvo doprinositi svakodnevnim naporima. Zbližio sam se s igračima i uveo neke stvari za koje vjerujem da će nam pomoći da budemo uspješniji. Moja su očekivanja – dati cijelog sebe ovom poslu i znam da će nam to donijeti uspješnu sezonu”, kazao je Fox kojem ovo nije prvi put da sjedi na klupi Medveščaka.

Što se tiče iduće sezone, Fox je istaknuo da je cilj momčadi pobjeđivati.

“Naš je cilj pobjeđivati i izboriti neko od prvih 6 mjesta u prvom krugu. Sigurni smo da smo okupili odlične ljude. Imat ćemo dobru mješavinu veterana i mlađih igrača. Svi su gladni pobjeda. Pojačali smo se snažnijim igračima, koji istovremeno odlično kližu. Svakome ćemo biti težak protivnik. Želimo biti tim koji igra agresivno i brzo.” izjavio je Fox.(h)